Analytik, politológ, veštec

Autor: Slavomír Repka | 3.10.2011 o 10:03 | Karma článku: 10,30 | Prečítané:  1602x

Zaujal ma článok od autorky Zuzany Petkovej Analytici pochovali vládu už na jar, ktorý je napísaný tak, že mierne napadá kvalitu výrokov analytikov. Osobne som presvedčený, že hlavná chyba vo výrokoch nie je na strane analytikov, ale novinárov, ktorí ich oslovujú a tieto ich vyjadrenia ďalej šíria.

Článok je zameraný na tieto mená: Miroslav Kusý, Michal Horský, Ján Baránek, Grigorij Mesežnikov, Rastislav Tóth.

Zaujala ma hlavne taká "jemná" kritika týchto politológov-analytikov, ale absentuje mi niečo, čo by mala byť novinárska práca. Kto sa orientuje v tejto našej situácii, tak už roky vidí, že vyjadrenia týchto pánov sú v najlepšom prípade tak 50/50 (vyšlo/nevyšlo), ak nie ešte horšie.

A tento ne-pomer mal už dávno dať jasný signál novinárom, aby sa obzerali okolo seba a hľadali iných, nových a hlavne úspešnejších (v smere vyjadrení, nie osobných príjmov). Dnes keď je na trhu hromada "samozvaných" politológov a analytikov na rôznych blogoch, nemal by byť problém pre novinárov sa z času na čas opýtať niekoho mediálne neznámeho, ale trebárs niekde zaujímavo publikujúceho.

Ale nie. Slovenský "novinár" osloví "stálice" a z času na čas napíše, že im to nejako nevycháza!

Už to, že niektorých "častejšie" oslovuje SME a druhých PRAVDA svedčí o niečom chorom na našom analyticko-politologicko-mediálnom trhu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?