Zásady, zásady, prečo ste také problematické? Zásadová SaS

Autor: Slavomír Repka | 6.10.2011 o 12:53 | Karma článku: 10,66 | Prečítané:  2669x

Existuje niekoľko druhov a poddruhov ľudských osobností. Existujú bezcharakterní, charakterní, bezzásadoví, zásadoví a o tých posledných by som trocha chcel pomudrovať.

Osobne poznám pár ľudí, ktorí sú silne a principiálne zásadoví. Tak ich každý z priateľov pozná, tak si ich vážime, tak ich niekedy pre ich názory (ak sa nezhodujú s našimi) "nenávidime", ale dokážeme ich rešpektovať a tvrdím, že ich názory sú pre väčšinu ich priateľov barličkou, ak sa potrebujeme rozhodnúť.

Väčšina z nich sú verejnosti známi, v ich odbornej oblasti sú uznávaní a verím, že pre verejnosť by boli ako politici prijateľní a voliteľní.

Ale oni do politiky nechcú. Pýtal som sa niekoľkých z nich, prečo odmietajú ísť do politiky, keď som bol presvedčený, že by štátu mohli veľa dať.
Ich odpoveď bola principiálna: " Z princípu a zo zásady do politiky nevstupujú"

Zásadová SaS na rázcesti (budem parafrázovať).

1. Zásadné vyhlásenie SaS: NEDOVOLÍME, aby sa Fico a jeho kompánia vrátili!
2. Zásadné vyhlásenie SaS: NEPODPORÍME Euroval! NEDOVOLÍME, aby občania prišli o peniaze!

TU je problém zásadovosti, keď zásadovému nevytvorí "zadné vrátka" a tým pádom sa zásadový zatlačí sám do kúta, kde už NIKDY nemôže vyhrať. A tu sa SaS dostala.

ODKAZ pre SaS.

Osobne nie som odborník na EU ekonomiku, dokonca ani na ekonomiku všeobecne, ale viem, že väčší pes ... . Je úplne jedno čo SaS deklaruje navonok, lebo všetci vieme, že ak nie cez euroval, tak cez niečo iné občan o peniaze príde a je jedno, kto je pri vláde. Sulík a Slovensko nie je Merkelová a Nemecko. Ani z ďaleka.

Ak SaS nezahlasuje za Euroval, tak je dosť veľká pravdepodobnosť, že zažijeme combeck SMER-u. To by ma až tak nežralo, lebo by to bolo demokratické a legitímne a to treba rešpektovať.

Ale veľmi by ma hnevalo, že po dvadsiatich rokoch sa na Slovensku začína robiť poriadok, v polícii (a upratuje sa poriadne), v súdnictve (tiež sa snažia), v štátnej správe (tam by sa dalo pridať). Galko na obrane začal a ešte má čo robiť a jedným posr... zásadovým, politickým a nerozumným postojom, by sme o všetko toto a ešte omnoho viac prišli!

História o SaS bude písať, že svojím postojom zastavili cestu k lepšiemu Slovensku!

A najväčší problém je v tom, že SaS nie je zásadová z princípu. Ako zásadová by do politiky NIKDY neliezla, lebo zásady!

Takže páni poslanci SaS, z hrušky dole a v pondelok jedno zatlačenie "prezentácia" druhé zatlačenie "ZA" a hor sa do práce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne IC vlaky začali opäť jazdiť. V čom sú iné?

Štátna Železničná spoločnosť Slovensko sľubuje, že jej najrýchlejšie vlaky z Bratislavy do Košíc za štyri hodiny a 42 minút.

KOMENTÁRE

Smer je v jednoSmerke. Ako Mečiarov valec či kôl v plote

Fico sa k realite postavil chrbtom. Zahral sa na kôl v plote.

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.


Už ste čítali?