Ne/reálny rozpočet

Autor: Slavomír Repka | 20.10.2011 o 12:36 | Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1026x

Náš parlament sa práve zapodieva rozpočtom na rok 2012. Máme tu návrh koalície nejakého rozpočtu, ktorý vychádza z nejakých čísel. K tomu máme opozičnú kritiku tohto rozpočtu a pár koaličných návrhov , ktoré podmieňujú rozpočet.

Parlament sa baví o termíne reálny a nereálny rozpočet a každý má na to svoje argumenty.

Nie som ekonóm, ale dnes už asi (okrem politikov) nikto neverí, že sa v dnešnej dobe dá pripraviť REÁLNY rozpočet na rok 2012.

Dnes pripravovať rozpočet podľa minuloročných čísiel na rok 2012, keď nevieme čo bude o 5 dní po zasadaní politikov v Bruseli je IBA politická zotrvačnosť, ktorá nemá NIČ spoločné s reálnosťou.

Je úplne jedno, aké sme mali čísla minulý rok a aká veľká kríza nás čaká. Dnes by sme sa mali orientovať hlavne na tri základné kritéria:

1. Snažiť sa "navrátiť" peniaze, ktoré boli ukradnuté zo štátnych počas posledných rokov. (Tu myslím, všetky konania ako teplý vzduch, emisie, hlas podobný ..., Hayekovci, Daňový úrad, prípadne "špeciálne sitka a pod.).

2. Znížiť náklady na štátnu správu (efektivita rôznych riaditeľov, vedúcich oddelení a vedúcich vedúcim, mzdy, odmeny, odstupné a pod.).

3. Zabezpečiť absolútnu TRANSPARENTNOSŤ všetkých predajov a nákupov štátu.

Ak to mám napísať jednoducho, tak potrebujeme zabezpečiť, aby sa NEKRADLO zo štátneho!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?