Galko pred výborom NR SR.

Autor: Slavomír Repka | 22.11.2011 o 14:21 | Karma článku: 25,46 | Prečítané:  6183x

Skončila sa ďalšia fraška na tom našom malom Slovensku, ktorá dnes v priamom prenose prebehla pred očami verejnosti z Hradného vrška. Galko bol na koberci vo výbore pre bezpečnosť a obranu NR SR. Ľubo ďakujem.

galko1.png

Pravdepodobne na tom zareveš a možno aj Tvoja materská strana SaS, ale nič to nemení na tom, že môj obdiv máš. Musím napísať, že mňa si presvedčil o svojej absolútnej slušnosti a viere v spravodlivosť. Vzhľadom na to, kam sa Tvoja práca "prepracovala" je vidieť, že robíš dobre, ale na druhej strane je tiež vidieť, že si niečo podcenil.
Sila médií a sila peňazí sa ťažko poráža slušnosťou, cťou a zmyslom pre spravodlivosť. Ale verme, že sa to dá.

Zároveň. keď som videl to množstvo "krvavých očí", ktoré sa ťa pýtali na niektoré "podrobnosti", (kládli tzv. zisťovacie otázky) , musím povedať, že si to mal ťažké, ale zvládol si to so cťou. Povedal si, čo si povedať chcel, naznačil si, čo si naznačiť chcel a mohol a po niektorých Tvojich odpovediach bolo vidieť, že niektorí pochopili.

galko2.pngA čo je dobré, tak v niektorých vyjadreniach, niektorých členov bolo cítiť strach. Nebudem písať o zákonnosti, alebo nezákonnosti daných odposluchov, lebo tomu z technickej a systémovej stránky nerozumiem, ale chápem logické vysvetlenie, že odpočúvať niekoho, ak je podozrenie na niečo, je logické a ospravedlniteľné.

Osobne nechápem novinárov, ktorí sa bránia, že ONI nesmú byť odpočúvaní, lebo ..... . Nemyslím si, že novinár je niečo viac ako ktokoľvek iný a pokiaľ je podozrenie a zároveň je dostatočné odôvodnenie, tak sa na neho má pozerať rovnocenne.

Problém nie je odpočúvanie. Problém je zákonnosť odpočúvania a bohužiaľ ani daným únikom mňa nikto nepresvedčil, že odpočúvanie NEBOLO zákonné. Je pravda, že rôzne strany sa tu snažia poukazovať na nezákonnosť, ale zatiaľ viac verím TVOJMU "vyčkávaniu". Asi veľmi dobre vieš prečo vyčkávaš a znášaš ten pohon.

Ľubo, držim palce.

PS: Ak by ma niekto v diskusii, chcel nazvať "pochlebovačom SaS" nech si prečíta niektoré  moje staršie články.

Foto v článku: screenshot z online TA3

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?