Po voľbách máme štyri možnosti. Škoda

Autor: Slavomír Repka | 8.2.2012 o 11:12 | Karma článku: 6,33 | Prečítané:  1284x

Za pár dní tu máme voľby. Predčasné voľby. Otázka znie, či vo voľbách dosiahneme výsledok na najbližšie štyri roky, alebo nie. Je to kacírska otázka, ale kto sleduje preferencie vie, že výsledok nie je až taký jednoznačný. Takže aké máme možnosti?

Základné možnosti:

4.jpg1. Vláda pravice

2. Vláda "ľavice" SMER a SNS

3. Vláda MIX

4. ?

 

* Jednotka vyzerá vzhľadom na čísla prieskumov dosť nereálne a okrem čísiel proti tomu hrajú aj vyjadrenia niektorých "politikov".

* Dvojka je vcelku reálna, ale je podstatné, či sa SNS dostane do parlamentu. Na tejto možnosti je zaujímavé, že Fcovi by práve nízka účasť pri voľbách mohla do budúcna zlomiť krk. Ak by dokázal zložiť vládu sám (nízka účasť mu v tom môže pomôcť), bola by to pre neho samovražda v dnešnej turbulentnej "krízovej" dobe.

* Trojka je síce voličmi nie až tak zaznávaná ako to tvrdia politici, ale kto by dnes riskoval samovraždu v priamom prenose, keď verejnosť behá po námestiach.

* Štvorka? Čo je možnosť číslo štyri? Znova predčasné voľby.

Výhody štvorky?

a.) V ďalších voľbách by sa do parlamentu nedostali "politickí novici", ktorí bohužiaľ dokázali, že nepolitickým konaním sa nedajú dosahovať politické ciele.

b.) Vznikol by čas na preskupenie lídrov v jednotlivých stranách

c.) Stále ešte táto vláda s oklieštenými kompetenciami by toho veľa pokaziť nemohla.

d.) Bola by väčšia šanca dovyšetriť Gorilu a potrestať tých čosi to zaslúžia.

e.) Dokázali by vzniknúť (predpokladám) min. dve nové strany, ktoré dostatočne chápu, že aj v politike platí pravidlo, že akúkoľvek činnosť má robiť človek, ktorý sa tomu rozumie.
Lekár lieči, elektrikár robí elektrické rozvody, politik robí politiku. Amatér môže dočasne niečo odstrániť, ale na dlhodobú a systémovú prácu sa nehodí. Ani v politike!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?