Vrana k vrane sadá, alebo voľby sa blížia

Autor: Slavomír Repka | 4.11.2014 o 11:45 | Karma článku: 16,80 | Prečítané:  1181x

Smerujeme k voľbám. V najbližšej dobe nás čakajú voľby starostov a zastupiteľstiev a trocha neskôr (ani sa nenazdáme) voľby do NR SR. Je to jediná možnosť, kedy sa obyčajný človek, v dobe volieb nazývaný volič, môže prejaviť a prihliadnúť aj na konanie svojich zástupcov.

Sme dnes svedkom, keď sa prevalila (jedna z mnohých) kauza nákupu CT prístroja pre nemocnice, kde sa niekto pravdepodobne obohatil o určitú sumu (zatiaľ nevieme, kto dostal koľko), ale vieme, že pacient IBA v tomto prípade prišiel o niečo viac ako 1 milión EUR. (1.000.000,--€)

30.126.000,- SDK (stará dobrá koruna)

Jeden prípad a takáto suma. Koľko takýchto nákupov bolo???

Nebudem tu exaktne hádzať čísla, aby to bolo na cent presné, ale pre účel tohto článku bude stačiť orientačný prepočet. Na internete som si našiel cenník lekárskych výkonov v Leviciach , takže pôjdem orientačne podľa neho.

Pre náš príklad som vybral to, čo nás (našich rodičov a našich starých rodičov) možno čaká. Vy si môžete vybrať čokoľvek z cenníka a prepočítať.

Operácia sivého zákalu s implantáciou umelej vnútroočnej šošovky stojí 375,00€

1.000.000 / (deleno) 375 = 2.666 týchto operáci mohlo byť zrealizovaných za sumu, ktorá (pravdepodobne) bola rozkradnutá.

Každý z nás pozná vo svojom okolí niekoho, kto je voličom tej skupiny, ktorá za tým stojí. Asi by sme mali tento článoček vytlačiť a dať osobne do rúk každému voličovi, ktorý raz môže potrebovať odstrániť šedý zákal, vymeniť bederný kĺb, opraviť cievy, alebo IBA jednoducho, bude potrebovať zachrániť život, ale bohužiaľ rozkradnuté zdravotníctvo bude bez prachov.

Takže. Vrana k vrane sadá a na to  by sme mali myslieť pri každých voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne IC vlaky začali opäť jazdiť. V čom sú iné?

Štátna Železničná spoločnosť Slovensko sľubuje, že jej najrýchlejšie vlaky z Bratislavy do Košíc za štyri hodiny a 42 minút.

KOMENTÁRE

Smer je v jednoSmerke. Ako Mečiarov valec či kôl v plote

Fico sa k realite postavil chrbtom. Zahral sa na kôl v plote.

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.


Už ste čítali?