Lex Váhostav, ďalší tunel z dielne premiéra Fica

Autor: Slavomír Repka | 12.4.2015 o 15:30 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  1729x

"Lex Váhostav nemusí byť na účet daňových poplatníkov. Môže byť z jeho budúcich ziskov. V prípade, že by táto firma v budúcnosti ešte niečo robila, by jej štát strhával peniaze a vracal ich veriteľom," vysvetlil Fico. Píše sa v článku: Robert Fico nevylučuje špeciálny lex Váhostav. Bohužiaľ Váhostav, by už nemal mať v budúcnosti žiadne zisky a nie ešte zisky garantované vládou.  

Váhostavu štát platil a Váhostav svojim dodávateľom neplatil, aj keď prostriedky na to mal. Subdodávatelia štátu odvádzali DPH a štát im za ich dodržiavanie zákona o DPH nechal na holičkách.

Okrem toho im ešte hovorí, že robte na Váhostav a dostanete svoje peniaze späť... Nesľuboval im toto v minulosti už Váhostav? A majú čo? Je istota, že sľuby vlády budú dodržané?

Áno existuje jediná istota, že v prípade subdodávateľov budú musieť zaplatiť štátu DPH. Toto sú sľubované istoty SMER-u.

Lex Váhostav, ako ho popisuje premiér, nie je o GARANCII navrátenia peňazí subdodávateľom (za prácu, ktorú vykonali), ale je o GARANTOVANÍ Váhostavu, že bude dostávať od štátu zákazky.

Nerobím v oblasti stavebníctva, takže presne neviem ako to tam funguje, ale som presvedčený, že pokiaľ sa nenájdu subdodávatelia pre Váhostav, tak Váhostav nič nepostaví. Ak nič nepostaví, tak tá práca zostane neurobená pre inú firmu a Váhostav v tom momente skrachuje. A následne subdodávatelia majú možnosť za dohodnuté ceny realizovať subdodávky vo svojom odbore pre iného generálneho dodávateľa.

A nepíšem o "schránkach", ktoré stoja za, pred a okolo Váhostavu a podieľajú sa na ďalších megaprojektoch v rámci Slovenska.

Lex Váhostav by sa mal čo najrýchlejšie zmeniť na EX Váhostav.

Krach firiem je tiež znakom zdravého podnikateľského prostredia.

Váhostav by už nikdy nemal dostať štátnu zákazku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.

ŠPORT

Barcelone na tri mesiace vypadol kľúčový hráč, Enrique zúri

Barcelona vyhrala vo Valencii 3:2, víťazný gól strelil z jedenástky Messi.


Už ste čítali?