Lex Váhostav, ďalší tunel z dielne premiéra Fica

Autor: Slavomír Repka | 12.4.2015 o 15:30 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  1739x

"Lex Váhostav nemusí byť na účet daňových poplatníkov. Môže byť z jeho budúcich ziskov. V prípade, že by táto firma v budúcnosti ešte niečo robila, by jej štát strhával peniaze a vracal ich veriteľom," vysvetlil Fico. Píše sa v článku: Robert Fico nevylučuje špeciálny lex Váhostav. Bohužiaľ Váhostav, by už nemal mať v budúcnosti žiadne zisky a nie ešte zisky garantované vládou.  

Váhostavu štát platil a Váhostav svojim dodávateľom neplatil, aj keď prostriedky na to mal. Subdodávatelia štátu odvádzali DPH a štát im za ich dodržiavanie zákona o DPH nechal na holičkách.

Okrem toho im ešte hovorí, že robte na Váhostav a dostanete svoje peniaze späť... Nesľuboval im toto v minulosti už Váhostav? A majú čo? Je istota, že sľuby vlády budú dodržané?

Áno existuje jediná istota, že v prípade subdodávateľov budú musieť zaplatiť štátu DPH. Toto sú sľubované istoty SMER-u.

Lex Váhostav, ako ho popisuje premiér, nie je o GARANCII navrátenia peňazí subdodávateľom (za prácu, ktorú vykonali), ale je o GARANTOVANÍ Váhostavu, že bude dostávať od štátu zákazky.

Nerobím v oblasti stavebníctva, takže presne neviem ako to tam funguje, ale som presvedčený, že pokiaľ sa nenájdu subdodávatelia pre Váhostav, tak Váhostav nič nepostaví. Ak nič nepostaví, tak tá práca zostane neurobená pre inú firmu a Váhostav v tom momente skrachuje. A následne subdodávatelia majú možnosť za dohodnuté ceny realizovať subdodávky vo svojom odbore pre iného generálneho dodávateľa.

A nepíšem o "schránkach", ktoré stoja za, pred a okolo Váhostavu a podieľajú sa na ďalších megaprojektoch v rámci Slovenska.

Lex Váhostav by sa mal čo najrýchlejšie zmeniť na EX Váhostav.

Krach firiem je tiež znakom zdravého podnikateľského prostredia.

Váhostav by už nikdy nemal dostať štátnu zákazku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?