Ste vinný. Som vinný

Autor: Slavomír Repka | 28.10.2009 o 15:06 | Karma článku: 7,94 | Prečítané:  1830x

Vidíte v týchto dvoch slovných spojeniach rozdiel? Statočný človek dokáže povedať aj jedno aj druhé, bez toho aby si niekto o ňom myslel, že je ogrgeľ.

"Raz dávno jeden môj známy povedal, že nestačí byť čestný, treba byť aj statočný! Teda nielenže nerobiť nič nečestné, ale proti tomu aj aktívne bojovať." - Toto je citát z múdreho, ale krátkeho článočku (príspevku) uverejneného tu.

Aj k tomu smeruje nadpis môjho článku.

Mlčiaca väčšina sudcov dennodenne rozhoduje v mene republiky o vine a treste. Bez problémov pri čítaní rozsudkov dokážu povedať - "Ste vinný"!
Zároveň tá istá mlčiaca väčšina nedokáže tak isto a nahlas povedať - "Som vinný". Áno aj ja som vinný za dnešný stav súdnictva, aj ja som sa svojim správaním (mlčaním - "lebo hypotéka") pričinil o tento mne (ne)vyhovujúci stav súdnictva.

A tu sa vrátim k citátu z úvodu. "Teda nielenže nerobiť nič nečestné, ale proti tomu aj aktívne bojovať."

Alebo?
Sudcovia, je všetko v stave súdnickom na Slovensku v poriadku a tých cca 115 sudcov sú ******, ako ich označujú niektorí ....?

SUDCOVIA, nebolo by načase sa pridať na niektorú stranu? Podľa mňa je charakternejší sudca, ktorý sa niekde zaradí, ako ten, ktorý sa NEDOKÁŽE zaradiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súd vypočúval Bašternákovu správkyňu, riešili aj skrytý majetok

Sudkyňa, ktorá konkurz dozoruje, povedala viacero nových informácií.

Dobré ráno

Dobré ráno: Voľby ukázali, že ani Orbán nie je večný

Voľby v Poľsku a Maďarsku ukázali rozdelené krajiny.


Už ste čítali?