Prečo nebudem voliť SaS. Definitívne

Autor: Slavomír Repka | 12.1.2010 o 20:42 | (upravené 12.1.2010 o 21:13) Karma článku: 12,95 | Prečítané:  20392x

Blížia sa voľby a začíname sa obzerať, koho voliť. Niekto hľadá zmenu, niekto hľadá nového vodcu a niekomu stačí doterajší vodca. Už viem určite koho a prečo voliť nebudem.

Tento článok som avizoval už v diskusii k môjmu článku, Dzurinda to natrel Sulíkovi, pričom aj táto veľká diskusia (odporcovia vs. zástancovia) dáva tušiť, že moje dôvody nemusia byť vôbec ojedinelé.

Určite NIE: SMER-SD, HZDS-ĽS, SNS, SMK.
Prečo? Sú to strany, ktoré som nikdy nevolil a ani nad tým nerozmýšľal.

Zvažoval som: SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd.
Prečo? SDKÚ-DS som volil. SaS sa začala javiť ako alternatíva, Most-Híd založil môj osobný "libling" Bugár, ktorý sa mi "páči". Tieto moje vyjadrenia, dávajú tušiť, že do môjho výberu hovorí pragmatizmus, hľadanie, ale aj emócie a myslím si, že tak je to správne.

Z tejto trojky som v dnešnej dobe vyškrtol SaS. Prečo?

Program SaS sa javí vcelku seriózne (to čo bolo odprezentované), zakladatelia strany sú ľudia šikovní, ktorí už vo svojom živote dokázali dosť, nakoľko sú, ako sa hovorí "za vodou". Sulík ako líder Sas je inteligentný, vie čo chce (tu nemám istotu, či to myslí vážne), ale ...

Mám výhrady, ktoré ma presvedčili, že môj hlas SaS vo voľbách nedostane.

- SaS vznikala ako alternatíva na pravej strane, pre tých, čo sú nespokojní s Dzurindom. Nie preto, bola alternatívou SDKÚ-DS, ale aby pritiahla tých čo sú nespokojní s Dzurindom na čele SDKÚ-DS. Nevznikla kôli niečomu novému, ale proti niekomu!

sulik.jpg- SaS zastupuje hlavne jej líder pán Sulík. (Podotýkam, že si ho ako človeka vážim.) A pán Sulík je v dnešnej dobe politik, ktorý napísal aj tento článok. V predmetnom článku opisuje a komentuje svoj rozhovor s Mikulášom Dzurindom počas obedu, na ktorý ho pozval Dzurinda. Moja predstava slušnosti je, že politik nebude popisovať osobné stretnutie medzi dvoma pármi očí. NEBUDE.
Ja viem, čo veľa vás teraz povie. Ale aj Dzurinda to už urobil, keď "bonzoval" o čom sa rozprával s ... .
A toto je práve ten dôvod. Sulík sa v tomto nápadne podobá na Dzurindu. Ale navonok sa prezentuje ako alternaíva k Dzuridovi.

- V tom istom článku napísal aj dôvod, prečo zverejnil podmienku (koalícia bez Dzurindu ako lídra):"Preto, lebo s Mikulášom Dzurindom nemáme dobré skúsenosti"
Nezdá sa mi (moje subjektívne hodnotenie), že toto správanie je hodné špičkového politika. Moja predstava špičkového politika je predstava rovného chlapa aj v jednaní s "krivákom", nie to s politickým konkurentom.
Dzurinda Sulíkovi (podľa slov pána Sulíka), už na obede (podľa mňa jasne) povedal, že jeho otázky "sú nezdvorilé" a že "sa mieša do vecí, do ktorých ho nič nie je".  Som prevedčený, že toto vyjadrenie je jasne čitateľné.
Sulík aj napriek tomu, verejne súhlasil s koalíciou, ale s podmienkou bez Dzurindu-lídra, pričom mu bolo jasné, že toto je "nepriechodné". A ešte sa v článku čuduje, že SDKÚ-DS toto jeho konanie pokladá za neseriózne. Pre mňa, to znamená jediné, že Sulík, aby "získal" (ono sa to javí, že stratil) politické body, bol ochotný urobiť, čo slušný človek nerobí a slušný politik by nemal robiť.
Keďže vedel, že táto podmienka mu nemôže prejsť (a vedel to, lebo mu to Dzurinda jasne povedal), mal túto ponuku SDKÚ-DS ako rovný chlap priamo odmietnuť. Chlap sa neskrýva za barličky.

- A na záver dôvodov, prečo nebudem voliť SaS uvediem ešte jeden, pre mňa podstatný dôvod. Znova sa vrátim k tomu istému článku, kde v druhej časti vysvetľuje, prečo túto podmienku zverejnil. Na mňa toto "ospravedlnenie konania" pôsobí veľmi, ale veľmi detinské, dokonca nehodné predsedu strany.

Záverom svojho článku pán Sulík uvádza aj toto:"Patrím k veľkému množstvu ľudí, ktorí si myslia, že on bol náš najúspešnejší premiér.... ... Ale s Dzurindom na čele Fica neporazíme."

Keď vznikala strana SaS veľa ľudí si myslelo, že pravica bude súťažiť a snažiť sa vyhrať nad Ficom a jeho "(a)sociálnou demokraciou. Ale Sulík zavádza aj podokienka, "bez Slotu", "bez Csákyho" a "bez Dzurindu".

Základné dôvody prečo ja nebudem voliť SaS:
- SaS nevznikla kôli niečomu novému, ale proti niekomu
-
Sulík sa nápadne podobá na Dzurindu
- Sulík
bol ochotný urobiť, čo slušný človek nerobí a slušný politik by nemal robiť.

Otázky na koniec za 100 bodov:
Prečo by som mal dať svoj hlas novej strane bez vybudovaných štruktúr s predsedom, ktorý sa nápadne podobá na predsedu strany, ktorú som už volil a o ktorej každý vie, že nás vysekala z veľkej brečky po Mečiarovi?
Prečo mám dať hlas niekomu s 4,8 % a nie niekomu s 9%?
Prečo mám skúšať, či Sulík sa nebude časom podobať na Mečiara, Fica, Dzurindu, keď už dnes mám istotu, že Dzurinda sa "trocha" podobá na Fica, ale nie na Mečiara?
Prečo skúšať novú politickú stranu?

PS
A ešte jeden dôvod prečo nie. Je to fotka, ktorú má pán Sulík na svojom blogu, ktorá je hore v tomto článku. Pohľad evokuje odhodlanie, ale skrížené ruky dávajú cítiť strach, čo spolu vytvára dojem nerozhodnosti. A moje presvedčenie je, že nepotrebujeme ďalšieho nerozhodného lídra.

Foto: http://richardsulik.blog.sme.sk/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Martin Kugla

Únia by mala uznať Taiwan a uvaliť sankcie na Izrael

Mocnosti zneužívajú krízu.

Riziko nehôd zelených kolobežiek môže v Bratislave rásť

Zelené kolobežky pomohli v čase koronakrízy vyhnúť sa MHD.


Už ste čítali?