Matovič a jeho politické panenstvo

Autor: Slavomír Repka | 15.2.2011 o 0:14 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  1952x

Netajím sa, že Matovič mi svojím konaním imponuje. Neviem čo bude ďalej, ale som presvedčený, že politika chcela Matoviča pripraviť o jeho politické panenstvo, ale on odolal. Na rozdiel od iných nováčikov v politike.

Matovič nikdy netvrdil nič iné ako to, že si váži demokracie v parlamente a jeho presvedčenie je viac ako politická dohoda.
Kto čítal jeho články v jeho novinách pred voľbami, ten má pocit, že je stále ten istý človek. Drzý, svojrázny, arogantný k drzákom, priamy, úprimný ale aj človek, ktorý ide za svojim presvedčením aj proti prúdu.

Tu ma napadá, že iba mŕtva ryba pláva s prúdom a Matovič je živý, pre niekoho až príliš.

Ale o inom som chcel. Dnešná situácia nám dáva jedinečnú šancu zažiť niečo, čo sme tu už roky v našom parlamente nevideli. Neviem čo urobia jeho súputnici, ale som presvedčený, že sa rozhodnú správne a budú nasledovať svoje svedomie a osobné presvedčenie. Aj Jozef, ktorý už aj ochutnal cukor zo strany SaS, ale teraz prišiel na rad bič zo strany SaS.

Teraz fabulujem (nie prvýkrát). Obyčajní ľudia sa môžu stať jazýčkom na váhach v parlamente. Stačí jednoducho ak budú hlasovať za každý (koaličný, alebo opozičný) návrh, ktorý bude v prospech občana, voliča s dôrazom na zachovanie dovládnutia tejto koalície. To dovládnutie je nutné, nakoľko sa tým pádom zvýši hodnota Obyčajných ľudí a zároveň oslabí pozícia Fica.
Obyčajní ľudia nám môžu ukázať, že v parlamente sa dá pracovať spoločne (opozícia s koalíciou) v prospech občana. Viem, že to nie je také jednoduché ako v tomto odseku, ale skúsil by som to.

Konečne by sme zažili hlasovania v prospech občana voliča a nie občana voleného.

Osobne sa teším na apríl a zverejnenie "trafík" poslancom a ich rodinám, priateľom a pochlebovačom. Ten zoznam bude dlhý a nie som presvedčený, že server, kde to bude uložené vydrží ten nápor zvedavcov.

P.S.

- Matovič dokázal vybudovať veľkú spoločnosť a stať sa finančne nezávislým
- Matovič a jeho ľudia sa dokázali dostať do parlamentu z posledných miest kandidátky
- Matovič sa dokázal stať nezávislým poslancom (to jediné nebolo jeho cieľom)

Prečo by práve Matovič nemohol byť tým, ktorý zmení konečne politickú kultúru na Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?