Smutné víťazstvo a politické tančeky dnešného dňa okolo ohníka

Autor: Slavomír Repka | 17.6.2011 o 17:42 | Karma článku: 19,31 | Prečítané:  3516x

Dočasne máme zvoleného Generálneho prokurátora, ktorého ešte musí (mal by) prezident vymenovať. Som rád, že máme zvoleného GP, ale ...

Bol by som radšej, keby sme už mali Generálneho prokurátora, ktorý si bude robiť svoju prácu systémom slepej spravodlivosti - padni komu padni.

Čo sme videli dnes. Divadlo, ktoré malo v sebe prvky komédie zmiešané s drámou a prekorenené fraškou.

- Doobeda to ešte vyzeralo, že Fico & Co. dokážu zabezpečiť, aby rozhodnutie Ústavného súdu stihlo byť dnes zverejnené vo vestníku.
- Ešte po začiatku schôdze to vyzeralo, že Fico & Co. spolu s SNS sa ešte pokúsia zvrátiť počty v prospech Trnku, ale toto im pokafral Slota. Keďže mu nikto nebol ochotný zagarantovať aj po zvolení Trnku "netrestnosť" za minulé činy, tak Slota zvolal svoje ovečky mimo parlamentnú ohradu.
- V tomto momente bolo jasné, že počty v prospech Fico & Co. skončili a Trnka sa vzdal kandidatúry.
- A teraz ešte Fico & Co. "zabojovali" a snažili sa prihlásiť do rozpravy, aby schôdzu "pretiahli" do pondelka. Pondelok je pre nich deň možného zverejnenia rozhodnutia ÚS vo vestníku.
- Aj toto im prekazila koalícia, keď bola ochotná počúvať ich reči aj po 19:00 hod, resp. v sobotu, resp. max. 12. hod.

A tu prichádza zlom, keď Fico & Co. Rezignovali a dokonca úplne OTOČILI.

- Fico zvolal tlačovku a snažil sa ospravedlniť SMER-ácku neúčasť na hlasovaní a tým pádom zabezpečil, že na zvolenie nového GP by v skutočnosti stačilo IBA 40 hlasov koalície. Toto bolo zbabelé, ale pre stranu SMER adekvátne a štandardné. Do poslednej kapky krvi sú ochotní bojovať iba v prípade finančného osobného prospechu.

Ak by som aj mal veriť, že pán Čentéš je zlá voľba (ako to tvrdil Fico), tak by som od Fica & Co. očakával, že zabojuje do konca proti Čentéšovi, ale on zbabelo zutekal.
Je pravda, že zutekať je hanba, ale zdravo, ale som presvedčený, že Fico nezutekal pre zdravie.

A vrátim sa na začiatok.

Prajem pánovi Čentéšovi, aby sa čo najskôr ujal svojej funkcie a začal pracovať, tak aby sa za neho nemusela "stydět" ani spravdlivosť. Padni komu padni, či už je to financovanie SDKÚ-DS, hlas podobný Ficovi, Janko Slota a teplý vzduch a veľa ďalších kauz, ktoré sa presúšajú v šuflíkoch GP.

PS: Pán Tichý a jeho oslava v bare Bonano, je kapitola sama o sebe a ako taká by tiež mala byť posudzovaná. Možno by aj mala byť prvá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?