Bojovník za ústavné práva Štefan Harabín

Autor: Slavomír Repka | 27.6.2011 o 9:07 | Karma článku: 20,43 | Prečítané:  6765x

Tento ochranca osobných práv spolu so svojou družinou vydal dňa 22.6. vyhlásenie, ktoré stojí za to prečítať si a hlavne zamyslieť sa nad ním s otázkou, čo týmto vyjadrením chcel autor povedať.

Vo vyjadrení sa dočítame aj toto:
"Novely zákonov zaviedli nový mechanizmus výberových konaní na výber sudcov a predsedov súdov, ktorý upravuje podľa nášho stanoviska ústavne neakceptovateľné postavenie Súdnej rady Slovenskej republiky a sudcovských rád jednotlivých súdov, len ako konzultatívnych orgánov, čo vylučuje ich reálny (zásadný) vplyv v procese legitimity sudcovskej moci. Dochádza k porušeniu ústavnej zásady deľby a rovnosti jednotlivých zložiek štátnej moci v právnom štáte, ako aj právnych garancií sudcovskej a súdnej nezávislosti.

Vyhlásenie Súdnej rady Slovenskej republiky k súčasnému stavu súdnictva

Nie som právnik a nebudem robiť právny rozbor tohto vyhlásenia, iba napíšem vyjadrenie JUDr. Jozefa Vozára CSc., ktorý: "považuje prijaté vyhlásenie za „hrubo" protiprávne. Rada podľa neho nabáda k nerešpektovaniu zákona, ktorý je až do rozhodnutia Ústavného súdu platný. „To tí ľudia, čo im vyvlastňovali pozemky, sa mali postaviť so samopalmi a brániť si pozemok, lebo zákon je protiústavný?" prirovnal na zasadnutí rady situáciu k zákonu vlády Roberta Fica, na základe ktorého sa vyvlastňovali pozemky pod diaľnicami a neskôr ho Ústavný súd označil za protiústavný. (Celý text)

Čo viac dodať?

Dosť bolo Harabina!

Obrazok perex

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?