Bojovník za ústavné práva Štefan Harabín

Autor: Slavomír Repka | 27.6.2011 o 9:07 | Karma článku: 20,43 | Prečítané:  6770x

Tento ochranca osobných práv spolu so svojou družinou vydal dňa 22.6. vyhlásenie, ktoré stojí za to prečítať si a hlavne zamyslieť sa nad ním s otázkou, čo týmto vyjadrením chcel autor povedať.

Vo vyjadrení sa dočítame aj toto:
"Novely zákonov zaviedli nový mechanizmus výberových konaní na výber sudcov a predsedov súdov, ktorý upravuje podľa nášho stanoviska ústavne neakceptovateľné postavenie Súdnej rady Slovenskej republiky a sudcovských rád jednotlivých súdov, len ako konzultatívnych orgánov, čo vylučuje ich reálny (zásadný) vplyv v procese legitimity sudcovskej moci. Dochádza k porušeniu ústavnej zásady deľby a rovnosti jednotlivých zložiek štátnej moci v právnom štáte, ako aj právnych garancií sudcovskej a súdnej nezávislosti.

Vyhlásenie Súdnej rady Slovenskej republiky k súčasnému stavu súdnictva

Nie som právnik a nebudem robiť právny rozbor tohto vyhlásenia, iba napíšem vyjadrenie JUDr. Jozefa Vozára CSc., ktorý: "považuje prijaté vyhlásenie za „hrubo" protiprávne. Rada podľa neho nabáda k nerešpektovaniu zákona, ktorý je až do rozhodnutia Ústavného súdu platný. „To tí ľudia, čo im vyvlastňovali pozemky, sa mali postaviť so samopalmi a brániť si pozemok, lebo zákon je protiústavný?" prirovnal na zasadnutí rady situáciu k zákonu vlády Roberta Fica, na základe ktorého sa vyvlastňovali pozemky pod diaľnicami a neskôr ho Ústavný súd označil za protiústavný. (Celý text)

Čo viac dodať?

Dosť bolo Harabina!

Obrazok perex

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?