Prokurátor, Ústavný súd, Prezident. Trocha morbídny pohľad

Autor: Slavomír Repka | 6.7.2011 o 9:12 | (upravené 6.7.2011 o 10:36) Karma článku: 12,33 | Prečítané:  1612x

Čo by asi Hašek povedal ústami Švejka, keď by si v tlači prečítal: "Sudcovia Ústavného súdu zrušili vlastné rozhodnutie ešte predtým, než predbežné opatrenie vyšlo v  Zbierke zákonov a začalo platiť."?

Reagujem na článok: Ústavný súd zmenil nie na áno

Nechajme Švejka Švejkom a vráťme sa do reality. Funkcia Generálneho prokurátora je pre fungovanie štátu dosť podstatná funkcia, ktorej absencia vyvoláva v spoločnosti pochybnosti.
Pochybnosti vyvoláva aj (ne)konanie prezidenta, nakoľko "hlava štátu" by mala byť prvá v šíku tých, ktorým by malo záležať na dobrom fungovaní štátu.

Nebudem písať o zákonných termínoch, ani o morálke v politike a súdnictve (naprieč celým spektrom), ale chcel by som napísať niečo o sedliackom úsudku.

Ak dobrému gazdovi začalo zatekať do chlieva, tak okamžite vyskočil na strechu chlieva a dieru niečim zaplátal, aby tie jeho hoviadka neboli ohrozené nepriazňou počasia. A čuduj sa svete gazda nemal nijaký termín dokedy to má opraviť. On totižto nepotreboval termín "do kedy to odstrániť", lebo používal rozum a rozum mu velil, že akúkoľvek "závadu" je treba odstrániť bez zbytočného odkladu, najlepšie ihneď.

Verím, že si toto prirovnanie dokáže každý pretransformovať na našu politickú "špičku".

PS I. Že je na SK prezident bábka, to všetci vieme a veľmi (vzhľadom na jeho právomoci) nám to nevadí. Ale, že aj Ústavný súd sa správa ako sústava bábiek "to už je na pováženou" (povedal by Švejk).

PS II. Pán Prezident SR by mal myslieť aj na zadné vrátka, lebo jeho vek je už tiež "na pováženou" a v prípade, ak by (budem morbídny) náhodou teraz zomrel, tak do zvolenia nového prezidenta by nemal kto vymenovať nového prokurátora??? (Alebo by sa takto zbavil zodpovednosti za daný stav, respektíve by ušiel pred zodpovednosťou?)

PS III. O kvalite ÚS okrem popísaného vyjadrenia svedčí aj prehlásenie, ktoré má uvedené pod každým vyjadrením na svojej internetovej stránke.
US.png
Napríklad aj pod týmto vyjadrením

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?