Zásady, zásady, prečo ste také problematické? Zásadová SaS

Autor: Slavomír Repka | 6.10.2011 o 12:53 | Karma článku: 10,66 | Prečítané:  2686x

Existuje niekoľko druhov a poddruhov ľudských osobností. Existujú bezcharakterní, charakterní, bezzásadoví, zásadoví a o tých posledných by som trocha chcel pomudrovať.

Osobne poznám pár ľudí, ktorí sú silne a principiálne zásadoví. Tak ich každý z priateľov pozná, tak si ich vážime, tak ich niekedy pre ich názory (ak sa nezhodujú s našimi) "nenávidime", ale dokážeme ich rešpektovať a tvrdím, že ich názory sú pre väčšinu ich priateľov barličkou, ak sa potrebujeme rozhodnúť.

Väčšina z nich sú verejnosti známi, v ich odbornej oblasti sú uznávaní a verím, že pre verejnosť by boli ako politici prijateľní a voliteľní.

Ale oni do politiky nechcú. Pýtal som sa niekoľkých z nich, prečo odmietajú ísť do politiky, keď som bol presvedčený, že by štátu mohli veľa dať.
Ich odpoveď bola principiálna: " Z princípu a zo zásady do politiky nevstupujú"

Zásadová SaS na rázcesti (budem parafrázovať).

1. Zásadné vyhlásenie SaS: NEDOVOLÍME, aby sa Fico a jeho kompánia vrátili!
2. Zásadné vyhlásenie SaS: NEPODPORÍME Euroval! NEDOVOLÍME, aby občania prišli o peniaze!

TU je problém zásadovosti, keď zásadovému nevytvorí "zadné vrátka" a tým pádom sa zásadový zatlačí sám do kúta, kde už NIKDY nemôže vyhrať. A tu sa SaS dostala.

ODKAZ pre SaS.

Osobne nie som odborník na EU ekonomiku, dokonca ani na ekonomiku všeobecne, ale viem, že väčší pes ... . Je úplne jedno čo SaS deklaruje navonok, lebo všetci vieme, že ak nie cez euroval, tak cez niečo iné občan o peniaze príde a je jedno, kto je pri vláde. Sulík a Slovensko nie je Merkelová a Nemecko. Ani z ďaleka.

Ak SaS nezahlasuje za Euroval, tak je dosť veľká pravdepodobnosť, že zažijeme combeck SMER-u. To by ma až tak nežralo, lebo by to bolo demokratické a legitímne a to treba rešpektovať.

Ale veľmi by ma hnevalo, že po dvadsiatich rokoch sa na Slovensku začína robiť poriadok, v polícii (a upratuje sa poriadne), v súdnictve (tiež sa snažia), v štátnej správe (tam by sa dalo pridať). Galko na obrane začal a ešte má čo robiť a jedným posr... zásadovým, politickým a nerozumným postojom, by sme o všetko toto a ešte omnoho viac prišli!

História o SaS bude písať, že svojím postojom zastavili cestu k lepšiemu Slovensku!

A najväčší problém je v tom, že SaS nie je zásadová z princípu. Ako zásadová by do politiky NIKDY neliezla, lebo zásady!

Takže páni poslanci SaS, z hrušky dole a v pondelok jedno zatlačenie "prezentácia" druhé zatlačenie "ZA" a hor sa do práce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?