SaS čaká v utorok záverečná skúška z veľkej politiky

Autor: Slavomír Repka | 8.10.2011 o 11:42 | Karma článku: 6,18 | Prečítané:  1106x

V utorok nám začína nová schodza parlamentu, ktorej prvým bodom programu je hlasovanie o eurovale. Toto hlasovanie je kľúčové/zlomové pre ďalšiu budúcnosť SaS. Dalo by sa povedať, že ich čaká maturitná skúška z politiky, ale na rozdiel od klasickej matury, opakovanie nie je možné.

Aké má SaS možnosti z pozície vládnej strany?

maturita.jpgMá jedinú možnosť zahlasovať za euroval bez akýchkoľvek podmienok a bez akéhokoľvek rozmýšľania, či euroval je dobré, zlé, alebo veľmi zlé riešenie. Jediné čo v dnešnej situácii SaS môže urobiť, je spočítať škody, ktoré si samo svojim nepolitickým postojom zapíčinila (pokles v prieskumoch a pod.).

Ale aj napriek tomu to nie je prehra SaS a jej voličov. Pre SaS je to iba ponaučenie, že v politike akékoľvek lavírovanie s dôverou svojich partnerov značí vlastné poškodenie. A ak si SaS toto zoberie k politickému srdcu, tak môže byť aj v ďalšom volebnom období vládnou stranou. V opačnom prípade bude ešte dve volebné obdobia IBA stranou a chcem veriť, že vznikli preto, aby pracovali pre občanov a nie preto, aby mali stranu a fleky!

Čo SaS zapríčinila svojím tvrdohlavým NIE v posledných mesiacoch?

1. Svoj pokles preferencií (negatívum)
2. Posilnenie pozície premiérky Radičovej (pozitívum)
3. Posilnenie Fica u jeho voličskej základne, ktorá jednorázovo pri voľbách prešla k SaS (negatívum)
4. Oslabenie svojích pozícii pred koaličnými partnermi (negatívum)
5. Posledných pár mesiacov sa skoro nič nerobilo, iba sa skloňoval pád vlády (negatívum)
6. Skazila meno Slovenska u zahraničných partnerov (negatívum)

Aj napriek tomu je dobré, že sa SaS učí, začína sa politicky správať, pretože v politike to bez ústupkov nejde. A zabudnite na veľkohubé vyjadrenia, že radšej budem v opozícii so svojim názorom ako v koalícii proti svojim zásadam.
Určite už každý vie, že robiť politiku z opozície sa nedá pokiaľ nie ste strana, ktorá má 40 ročnú tradíciu a aspoň 30%-nú občiansku podporu.

Ak by niekto chcel apelovať na zásady, tak mu odporúčam prečítať článok Zásady, zásady, prečo ste také problematické? Zásadová SaS.

Záver? Vie sa o mne, že som volič SDKÚ-DS, pred voľbami som Sulíkovi nakladal tu na blogu dosť (Prečo nebudem voliť SaS), ale dnes by som už veľmi zvažoval, aj napriek pár chybám, ktoré SaS za ten krátky čas urobila.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?