Zahrám sa na kacíra

Autor: Slavomír Repka | 14.10.2011 o 8:15 | (upravené 14.10.2011 o 8:38) Karma článku: 8,04 | Prečítané:  1232x

A napíšem, to čo zatiaľ nikto verejne nechce pomenovať, ale čo zákonite musí prísť. V komunikácii a živote existuje zaručený princíp ako nedosiahnúť cieľ. Práve sme ho rok aj niečo skúšali a znova v existencii ľudstva sa potvrdila jeho pravda.

Nič hodnotné sa nedá dosiahnúť ak bojujeme PROTI niečomu. Zmyslom života by malo byť bojovať ZA niečo a tomu obetovať energiu.

Rok a pol + predvolebná kampaň boli postavené na boji PROTI Ficovi. Robili sme všetko možné aj nemožné, aby sa Fico nevrátil. Niektorí to vykrikovali neustále ako nejakú mantru. A čuduj sa svete, Fico je späť. Ale ono to ani ináč nemohlo dopadnúť.

Tí, ktorí politicky trocha vidia, už teraz vedia o čom budem písať ďalej. A niektorí tomu čo tu napíšem podriadili svoje kroky už v utorok večer, prípadne skôr. Verím tomu.

Snažili sme sa presvedčiť seba a národ, aby si nevšímal, že časť národa (a veľká časť) preferuje SMER-SD. Snažili sme sa presvedčiť sami seba, že máme patent na rozum a voliči SMER-u nám nesiahajú ani po členky. Snažili sme sa presvedčiť pravicových voličov, že IBA s nami bude lepšie.

Čo sme ukázali?

Že (platí iba pre niektorých) dokážeme zabodnúť nôž do srdca svojho šéfa (ktorému neustále deklarujeme podporu) a následne s ním ďalej chceme sedieť za vládnym stolom.

Súdruhovia, toto nedokázal ani Stalin. Takže sa prestaňme báť Fica. Niektorí, politický zrelí to už pochopili a robia na tom pláne, ktorý či sa nám to páči, alebo nie bude jediný fungujúci (nepíšem správny). Pretože sa musíme posnažiť o to, aby to tu fungovalo.

Rok a pol sme sa tvárili, že to tu správne funguje a výsledok nedal na seba dlho čakať. Bolo to frustrujúce a únavné, smutno smiešné divadlo pre ...? Pre koho to bolo dobré? Pre pohladenie individuálneho EGA?
Pretože pre občana to bolo ZLÉ. Niektorí píšu, že to pre občana nebolo dobré. NIE, bolo to celé zle a kontraproduktívne. Ale vrátim sa späť.

Najlepšia voľba pre Slovensko.

10. marec 2012. Výsledky volieb také, aby dokázala minimálne vzniknúť dvojkoalícia s počtom viac ako 76 hlasov a v lepšom prípade trojkoalícia s ústavnou väčšinou. (Nepíšem strany, aby som náhodou niekoho neurazil, ale asi poradie je každému jasné).

ÁNO priatelia, ja ako dlhoročný volič a podporovateľ Mikiho, Radičovej a ich SDKÚ-DS si dovolím napísať (aj podľa názorov priateľov s ktorými sa osobne stretám ), že ma vôbec nebude urážať takáto dvoj, alebo trojkoalícia, lebo je to demokratické.

Urážať ma bude ak sa bude kradnúť (bezbreho), ak sa bude unášať a pod., ale ako občana ma nemôže urážať ak koalícia bude vládnuť.

PS: Voliči, zabudnite, že sa dostaneme do stavu, že sa nebude kradnúť, lobovať a zneužívať moc. BUDE! Je iba potrebné neustále a sofistikovanejšie proti tomu bojovať.

Ak sa náhodou opýtate, kto by mal byť v opozíci, tak moja odpoveď je jednoduchá. Kto sa tam dostane.
ALE, nech sa tam nedostane nikto, kto si IBA myslí, že je politik, od takých nás chráň Boh.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?