Argumentácia SaS kríva na všetky nohy

Autor: Slavomír Repka | 15.10.2011 o 14:08 | Karma článku: 12,14 | Prečítané:  2882x

SaS často používa argument, že podpísala a chce dodržiavať Programové vyhlásenie vlády 2010, z ktorého uvádza hlavne túto časť, kde vláda považuje za najdôležitejšie: "zdravé a udržateľné verejné financie, zastavenie prudko rastúceho zadlžovania a postupné znižovanie deficitu verejných financií".

prehlasenie.jpgDal som si tú námahu a prečítal som si predmetné vyhlásenie a čudujem sa ako Alenka v ríši divov.

Tak ako tento argumentačný odsek používaný stranou SaS aj moje budú iba vytrhnuté z celku, ale je potrebné si ich tu uviesť a tí zvedavejší si prehlásenie aj prečítajú a vytvoria vlastný názor.

Takže k čomu sa Vláda (aj SaS) "zaviazali"? Nebudem celé vyhlásenie komentovať, ale skočím hneď na stranu 50 bod 4.4 ZAHRANIČNÁ POLITIKA, kde sa nachádza aj toto:

Vláda (SDKÚ-DS, KDH, SaS, Most-Híd)

-...Bude ctiť a dodržiavať naše spojenecké záväzky. Ako  člen EÚ a NATO sa bude aktívne podieľať na vytváraní systému medzinárodných vzťahov s centrálnou úlohou OSN, opierajúceho sa o základné demokratické hodnoty, práva a slobody, medzinárodné právo a efektívny multilateralizmus. ...

Záväzok vlády, že príjmeme rozšírenie eurovalu je záväzok!

- ...Bude presadzovať zásadné posilnenie mechanizmov na úrovni EÚ, najmä Paktu stability a rastu, vrátane sankcií s cieľom dlhodobo stabilizovať verejné financie krajín eurozóny. V oblastiach s rozhodovaním kvalifikovanou väčšinou bude Slovensko hľadať vhodné riešenia v spolupráci s krajinami s obdobnými záujmami. Bude využívať princíp jednomyseľnosti v rozhodnutiach EÚ, ktorý je základom spolupráce na báze dôvery a rovnosti medzi krajinami, ...

Odmietnutie EUROVALU nie je využitím princípu jednomyseľnosti!
Hľadať riešenie, nie je odmietnutie niečoho, bez uvedania zmysluplnej náhrady!

- ...Zahraničná politika bude napomáhať zvyšovanie hospodárskeho rastu, prílev zahraničných investícií a tvorbu nových pracovných miest. ...

Zahraničné investície a tvorba pracovných miest je dnes VEĽMI závislá od fungovania eurozóny!

-...Slovenská republika sa ako člen EÚ a OECD hlási k princípu medzinárodnej solidarity s chudobnými a menej rozvinutými krajinami sveta. Rozvojová pomoc vyjadruje charakter a schopnosti Slovenska i jeho občanov pomáhať iným. V súlade s európskymi princípmi a našimi záujmami sa vláda SR bude usilovať, aby oficiálna rozvojová pomoc bola transparentnejšia a účinnejšia. ...

Pomáhať iným. Aj keď sa to nezdá, ale treba pomôcť občanom, ktorých politici blbými rozhodnutiami dostali ich štáty na okraj bankrotu! Za všetkým sú rozhodnutia politikov a nie obyčajných ľudí, ktorým teraz TREBA pomôcť!

-...Pri rýchlej dynamike zmien v bezpečnostnom prostredí bude vláda SR venovať zvýšenú pozornosť globálnym výzvam, ktoré môžu mať priamy dosah na SR (klimatické zmeny, chudoba, zdroje pitnej vody, migrácia, zlyhávajúce štáty, kybernetické útoky). V týchto otázkach sa bude aktívne zapájať do tvorby politiky EÚ a NATO, aby ich pozície na globálnej scéne odrážali aj dlhodobé záujmy Slovenskej republiky a jej občanov. ...

... sa bude aktívne zapájať do TVORBY. Zapájať sa do tvorby neznamená povedať NIE niečomu, ale navrhnúť riešenie. A navrhovať riešenie môžete IBA z pozície, že tam vláda JE. Čo ste ZMARILI!

To je iba časť, k čomu sa štyri strany prihlásili a jednou z nich bola aj SaS.

Je potrebné k tomu dať komentár, že vo viacerých oblastiach (Doprava, regionálny rozvoj, sociálna podpora a pomoc, ...) sú často uvedené ako zdroje rozne formy fondov EU. To znamená, že sa na PODPORU EU vláda (aj SaS) spoliehala.

Taže aká je to solidarita ak nesúhlasím s pomocu štátom EU, ale súhlasím, aby som používal fondy vytvorené aj týmito štátmi???

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?