Ne/reálny rozpočet

Autor: Slavomír Repka | 20.10.2011 o 12:36 | Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1038x

Náš parlament sa práve zapodieva rozpočtom na rok 2012. Máme tu návrh koalície nejakého rozpočtu, ktorý vychádza z nejakých čísel. K tomu máme opozičnú kritiku tohto rozpočtu a pár koaličných návrhov , ktoré podmieňujú rozpočet.

Parlament sa baví o termíne reálny a nereálny rozpočet a každý má na to svoje argumenty.

Nie som ekonóm, ale dnes už asi (okrem politikov) nikto neverí, že sa v dnešnej dobe dá pripraviť REÁLNY rozpočet na rok 2012.

Dnes pripravovať rozpočet podľa minuloročných čísiel na rok 2012, keď nevieme čo bude o 5 dní po zasadaní politikov v Bruseli je IBA politická zotrvačnosť, ktorá nemá NIČ spoločné s reálnosťou.

Je úplne jedno, aké sme mali čísla minulý rok a aká veľká kríza nás čaká. Dnes by sme sa mali orientovať hlavne na tri základné kritéria:

1. Snažiť sa "navrátiť" peniaze, ktoré boli ukradnuté zo štátnych počas posledných rokov. (Tu myslím, všetky konania ako teplý vzduch, emisie, hlas podobný ..., Hayekovci, Daňový úrad, prípadne "špeciálne sitka a pod.).

2. Znížiť náklady na štátnu správu (efektivita rôznych riaditeľov, vedúcich oddelení a vedúcich vedúcim, mzdy, odmeny, odstupné a pod.).

3. Zabezpečiť absolútnu TRANSPARENTNOSŤ všetkých predajov a nákupov štátu.

Ak to mám napísať jednoducho, tak potrebujeme zabezpečiť, aby sa NEKRADLO zo štátneho!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?