Mobil, automobil, elektromobil, mobilita

Autor: Slavomír Repka | 31.10.2011 o 17:42 | Karma článku: 3,06 | Prečítané:  1087x

Čo majú tieto slová spoločné vo význame? Umožňujú nám jednoduchší život, ale zároveň aj rýchlejší život. Každá nová vec nám niečo dá a niečo zároveň zoberie. Je to nejaká "Satinského" rovnováha v prírode.

Pamätáte sa keď pred rokmi prišli prvé "mobily"? Mám na mysli ešte tie "nemobilné" mobily, ktoré si tí väčší frajeri nosili sebou do kaviarne. V jednej ruke neodmysliteľný kufrík a v druhej niekoľkokilogramový znak NMT "ja si to môžem dovoliť".

Prešlo pár rokov a mali sme mobil vo vreckách sák a kabátov. Dnes máme mobil, ktorý už dokáže pracovať ako počítač a môžme si dovoliť ho mať vo vrecku košele.

Čo tým chcem povedať? Iba chcem poukázať na rýchlosť s akou v dnešnej dobe napredujú technológie. Už viac ako18 rokov máme mobily a kto by bol pred 15 rokmi povedal, že ich dnes bude mať skoro každý a niektorí aj dva, tri.

Pred cca 10 - 12 rokmi som kdesi čítal nejaký článok ohľadom elektromobilov a ich budúcnosti. Trocha ma to zaujalo, ale nie tak, aby som to sledoval, lebo som v tej dobe nevidel horizont, kedy prídu do premávky. Povedal som si, že si na nich, ako fanda všetkého čo jazdí, počkám.

A je to tu!

Áno dočkal som sa (ten prítomný čas vyjadruje zatiaľ IBA moju vieru), že popri užívateľskému testovaniu automobilov, o ktorých som písal v článkoch Emócie. Páči, nepáči. Chcem, nechcem? , Emócie. Páči, nepáči. Chcem, nechcem. Kúpim, nekúpim, alebo Hyundai i20 - pekné auto

budem testovať "elektrický" PEUGEOT iOn.

ion.jpg
(Klikni na obrázok)

Chcem vedieť ako štartuje (štartuje to vôbec?), chcem vedieť aké zvuky vydáva, chcem vedieť ako ďaleko sa s ním dá zájsť, chcem vedieť ako to auto zapôsobí na Bratislavských chodcov, keď okolo nich prefrčí "ticho", ... . Chcem vedieť, čo nám elektromobily dajú a som zvedavý čo nám zoberú. Čoho bude viac?

Mám ešte veľa otázok k tomuto autíčku, pričom odpovede na moje otázky, by som chcel prostredníctvom iného technologického zariadenia (klávesnice) sprostredkovať aj svojím čitateľom tu na blogu.

Jednoducho priatelia, máte sa na čo tešiť až vám budem prinášať týždenne informácie o mojich pocitoch, skúsenostiach a zážitkoch z tohto "autíčka". Tešíte sa?

Týmto článkom sa zapájam do projektu Stredoslovenskej energetiky pod názvom e-jazda.

Poznámka: Súťažný text.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?