Nedotýkajte sa vedenia, ani na zem spadnutého!

Autor: Slavomír Repka | 24.11.2011 o 11:48 | (upravené 26.11.2011 o 10:43) Karma článku: 23,86 | Prečítané:  5722x

Toto je všeobecná(é) pravda/pravidlo, ktoré vzniklo u energetikov, ale je platné v celej ľudskej činnosti. Čo si vlastne dovolil Galko? Galko sa toho vedenia nebál dotknúť, ale dokonca ho začal aj rozmotávať, pričom nedbal na výstrahu, ktorú som napísal v nadpise. A doplatil.

Sledujem "kauzu" Galko a odpočúvanie veľmi pozorne (Galko pred výborom NR SR) so všetkým čo k tomu prináleží:

- krik novinárov
- rozhorčenie politikov
- múdre reči analytikov
- ešte múdrejšie názory anonymných diskutérov
- okrem najmúdrejších komentárov (tie sú pod piánom)

Klasik by napísal, že všetci hore menovaní sa "unisono" zhodujú v tom, že to Galko "prehnal" a "bola ohrozená ochrana osobnosti" a neviem čo ešte.

Celá táto hystéria IBA poukazuje, kto za koho kope. Bohužiaľ všetci kopú na tú istú bránku. Dnes by som už nepovedal, že kopú na tú istú bránku ale kopú do jednej "dnes už odsúdenej" (poľným súdom) osoby.

Túto osobu odsúdil v demokracii NEPRIJATEĽNÝ DAV!

Galka neodsúdil kompetentný súd, ale nekompetentný dav dotknutých, ktorí sa cítili ohrození!

Kto ma z blogu pozná vie, že nie som vôbec SaS pozitívny, že nie som Galko pozitívny, ale všetky moje články sú zamerané na slušnosť, česť, férovosť a hlavne viem oceniť ak niekto niečo chce a vie dokázať.

Ako už bolo nie raz povedané, táto kríza sa netýka IBA Slovenska, ale  je to celospoločenský problém straty súdnosti, morálky, základných ľudských hodnôt a všetkého pozitívneho.

Preto Galko musel padnúť, lebo svojim spôsobom človeka, ktorý MÁ spravodlivú súdnosť, vysoké morálne a ľudské hodnoty a snaží sa presadiť všetko pozitívne, (čo nám naši rodičia a starí rodičia roky vštepovali) ale na čo sme veľmi rýchlo zabudli omámení mamonom, úplatkami, korupciou a "vymoženosťami demokracie".

Novinári (vyjmúc tých pár "pánov novinárov"): Pozrite sa do svojich radov, aké sú vaše výstupy? Aké veci dokážete sami nájsť bez porušenia zákona a priniesť verejnosti.
Ak aj prinesiete, ktoré dokážete dohnať do dôsledkov?
Súdny človek, ktorý Vás číta (aj ja) sa často pristihne pri pomyslení, že ste IBA darmožráči.

Často to vyzerá, "koho chleba ješ, tak aj píšeš" a v kauze Galko sa to znova potvrdilo, že nie ste nezávislí.

Politici (bez výnimky, pretože som nepostrehol nikoho s opačným názorom): Všetci máte plnú hubu "morálky", "slušnosti v politike", "novej kultúry v politike" a neviem čoho ešte, ale VŠETCI ste UNISONO odsúdili Galkovú snahu vniesť do politiky morálku, slušnosť, novú kultúru.

Rád by som TU a TERAZ vyzval ľudí, aby išli voliť. Aby išli voliť nie pre to, že sa to patrí, ale preto aby pomohli ZMENIŤ osobnostne a ľudsky budúce zloženie NR SR.

Rád by som vyzval ľudí, aby dávno pred voľbou išli na stretnutie s tými "svojími" a pýtali sa a otravovali otázkami a pýtali sa "prečo ste to neurobili doteraz?". A potom pri volebnej urne, nevhadzovali IBA bezhlavo voličský lístok TEJ SVOJEJ strany, ale aby hlavne krúžkovali tých čo poznajú, s ktorými sa stretávajú a ktorým v budúcnosti ak náhodou nesplnia svoj sľub z pred voieb, môžu na ulici aj vynadať!

Analytici: Všetci ste múdri vševedkovia, akurát Vám ušlo, že Galko neohrozoval verejnosť, ale škodnú "nad verejnosťou" (ohrozujúcu verejnosť). Ak aj náhodou pochybil, tak si musíme uvedomiť, že štandardnými a povolenými metódami v danej dobe, by sme neboli dosiahli to čo máme od roku 1989.
Ja si myslím, že Galko svojimi krokmi (a osamotene) sa snažil práve o podobnú revolúciu v kruhoch politiky.

Čo mňa najviac SKLAMALO?!

Tento výrok: "... odpočúvanie novinárov - a je úplne bezpredmetné či legálne alebo nelegálne, je nezlučiteľné so základnými princípmi právneho štátu a demokracie, na ktorých je postavená táto vláda..."

Na tomto výroku sa dá pozorovať, ako môže obľúbený, ale rezignovaný človek stratiť aj to posledné. Pani Radičová, NIE, NIE, NIE!
Žiaden novinár NESMIE byť nad zákonom. Novinár má právo a asi aj povinnosť chrániť svoj zdroj (to mu nikto neberie, respektíve toto každý podporí), ale novinár je pre mňa taký istý človek ako ktokoľvek iný. Ak náhodou je podozrenie na novinára, tak to treba za pomoci všetkých dostupných metód vyšetriť a buď zamietnuť, alebo pokračovať! Som presvedčený, že slušný novinár s tým nemá problém!
Nepíšem viac, lebo si Vás vážim ako ženu a rešpektujem že ešte máte poslanie doviesť túto vládu do nových volieb, ale dalo by sa po týchto pár dňoch ešte čo to napísať!
Podľa mňa ste Vy najviac zradili Galka, nakoľko ste boli prezentovaná ako jedna z najlepších bojovničiek proti korupcii. Vyzerá to, že vy ste tak boli prezentovaná a Galko nim jednoducho bol.

VŠEOBECNE:

- Problém nebol v tom či sa odpočúvalo, lebo legálnosť, alebo nelegálnosť v tomto čase nikto NEDOKÁZAL, ale problém bol v tom, že materiály UNIKLI! (Ano, za únik politickú zodpovednosť nesie Galko). Ale jeho odvolanie nebolo za únik, ale za "bezprecedentné" odpočúvanie novinárov! (Mimo rečou jedna novinárka je (vyzerá to tak) štandardne "podozrivá a odpočúvaná".)
Tento ARGUMENT je z radu argumentov, pre argument.

- Problém novinárov je tak isto GENERAČNÝ ako problém sudcov. Novinári boli nezávislí pred rokom 1989, potom boli nezávislí počas turbulentných rokov 1989 - 1992 a ich nezávislosť sa "kontinuálne" preniesla do dnešnej doby. (Starého psa novým kúskom nenaučíš)

- "Nezávislosť" novinárov bola vidieť veľmi zreteľne na tlačovke TA3, kde riaditeľ Gučík sa VEREJNE priznal k tajnému nahrávaniu telefonického hovoru a dokonca ho aj ZVEREJNIL. (Toto by sama o sebe mala začať vyšetrovať polícia.) Okrem toho, že to žiaden novinár riaditeľovi neodporučil nevysielať, som nezaregistroval od žiadneho novinára TA3, žeby na protest proti NEZÁKONNOSTI v priamom prenose vyvodil pre seba nejaké závery. Proste každý redaktor TA3 je hrdý na svojho riaditeľa!!! (Koho chleba ...)

- Problém je tu asi generačný, ktorý sa dá pomaly odstrániť aj krúžkovaním nových, mladších členov na volebných kandidátkach. Chce to zmenu ľudskú, ale hlavne to chce, aby sa do politiky dostali tí čo chcú zmeny robiť a nie IBA tí čo chcú.

Záver:

Znova raz vyhrala korupcia, hrubosť a veľké peniaze nad slušnosťou. Za víťazný tím kopalo podľa môjho vkusu veľmi veľa nekompetentných a asi aj namočených ... .

 

Priatelia, vypočujte si túto pesničku a rozmýšľajte nad textom.

Moje názory vychádzajú z analýz verejne dostupných informácii (nemám prístup k tajným) a hlavne s ich "spájaním" s neverbálnou komunikáciou dotknutých osôb, počas tlačoviek a rozhovorov pred kamerami.
Non verbal spolu s prezentovanými informaciami dokáže prezradiť veľa. Veľmi veľa.
Autor sa dlhodobo venuje non verbal komunikácii, jej čítaniu, jej učeniu a jej využívaniu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?