Ľahostajnosť naša každodenná

Autor: Slavomír Repka | 4.12.2011 o 13:11 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1418x

Kto sleduje politiku a číta aj diskusie prichádza k záveru, že každý (väčšina) chce zmenu. Chce zmenu kultúry politiky, chce zmenu osadenia parlamentu osobnosťami, chce zmenu myslenia a konania poslancov. Kto urobí tú zmenu?

Toto je v dnešnom "predvolebnom" čase hlavná otázka.

Myslíme si, že ju urobia sami poslanci? Neurobia!

Myslíme si, že ju urobia aktívní členovia strán? Neurobia!

Myslíte si, že ju môžu začať presadzovať voliči? ÁNO!

Musíme si uvedomiť, že žijeme v určitom dnes danom prostredí s danými pravidlami, ktoré nás síce trocha obmedzujú, ale nemali by nám brániť naštartovať proces zmien.

Môžte mi hovoriť, že som idealista a rojko, ale nikto mi nemôže povedať, že som ľahostajný k dnešnému (nie dobrému) stavu Slovenskej politiky.
Vždy som bol vedený k tomu, že musím vyskúšať niekoľko spôsobov a až keď všetky spôsoby zlyhali, môžem povedať, mne sa to nepodarilo vyriešiť.
Nikdy nepoviem, že sa to nedá, ale poviem, že mne sa to teraz nepodarilo.

Čo chcem tým povedať?

Všetko sa dá, akurát musíme k tomu priložiť aj svoj diel práce. Nemôžme sa spoľahnúť, že to za nás niekto urobí, keď podľa momentálne platných pravidiel naštartovať zmenu môžu jedine voliči!

Naštartovať niečo je ťažké, ako všetky začiatky, ale tá energia stojí za to.
Momentálne moje rozpoloženie poznám z doby, keď som začínal projekt STOP Spaľovni v Sabinove (http://www.tretinka.sk/sabinov/).
Tiež sa na začiatku k nemu nikto nechcel prihlásiť, ale v určitej fáze sa už hlásil každý, pričom musím povedať, že projekt sme zastavili.

kruzkovanie.jpgČo chcem týmto povedať? Spustil som projekt Krúžkovanie - MOJA VOĽBA, ktorý má SPÁJAŤ voličov všetkých strán pod jednu strechu za účelom...
Nebudem písať všetky podrobnosti, ale ak si prečítate informácie, priložite svoje znalosti a informácie, dospejete k nejakému záveru. Ja Vám ten záver nechcem a nebudem vkladať do hlavy (preto ho nepopisujem), pretože som presvedčený, že každý má svoj rozum, ktorý by mal používať. Okrem toho vložte do rozmýšľania aj niečo zo seba, svoje pocity a výsledok máte ako na dlani.

PRIPOJTE SA ku: Krúžkovanie - MOJA VOĽBA

Kto si myslí, že nemáme silu niečo zmeniť, nech sa pripojí tiež a sleduje čo sa bude diať.

Nezáleží na Vašom "stranovyznaní".
Stačí, že chcete, aby na Slovensku vládli lepší ľudia.
POTREBUJEME SA SPÁJAŤ PRE DOBRÚ VEC

Pre tých, ktorí nie sú registrovaní na Facebook-u a Google+ odporúčam sledovať tento link (http://repka.blog.sme.sk/r/52193/Kruzkovanie-MOJA-VOLBA.html), kde v krátkej dobe budete informovaní o ďalšej možnosti registrovania mimo týchto sieti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Porážkou Islamského štátu teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci prehrávajú a vracajú sa do svojich domov v Európe.


Už ste čítali?