Aj na bielom koňovi sa dá cválať do pekla

Autor: Slavomír Repka | 31.1.2012 o 10:15 | Karma článku: 8,31 | Prečítané:  1593x

Tento nadpis ma napadol, keď som sa trocha hlbšie zašpáral do projektu protestu Gorila. Možno je to vekom, možno je to dobou a možno je to skúsenosťami. Neviem. Ale za protestom proti Gorile (čo by bol ako spravodlivý) cítim niečiu ruku. Božia ruka osudu to nie je.

Čo mňa na proteste gorila "fascinuje"?

Viete, že sa zapodievam komunikáciou a tým pádom akákoľvek forma komunikácie ma zaujíma zo študijných dôvodov. Medzi dobrý študijný materiál patrí aj komunikácia ľudí na sociálnych sieťach (panboh zaplať Zuckerberg za FB :-)) a rôzne videá z protestu, či už amatérske (účastníci), poloamatérske (printové média), alebo poloprofesionálne (televízie).

Čo mňa zarazilo na proteste?

Niekoľko vecí, ale hlavne dva extrémy v konaní organizátorov, keď niektoré veci organizátori perfektne zvládli, ale niektoré perfektne odflákli. Až sa to zdá, že to odfláknutie bolo úmyselné a to ma zaujalo.

Keďže som z podstaty nedôverčivý, tak si vždy pozriem na niečo, čo niekto deklaruje, aby som si to všimol. Podľa môjho článku Deklarovanie čohokoľvek je iba upozornením na problém som si pozrel "deklaráciu"  na strákach protestgorila.sk Anonymný organizátor = nedôveryhodný organizátor a tam som klikol na pár linkov, kde ma zarazili hlavne linky na osoby, ktorých registrácia na FB bola iba v čase vzniku protiofenzívy ku Gorile.

Nechcem nikoho spochybňovať, ale toto mňa nepresvedčilo o neanonymnosti jedného z organizátorov protestu Petra Pčolinského

pcolinsky.jpg

Samozrejme, že som si potom pozrel aj ostatných, ale ... (pochybnosti ostávajú)

Čo chcem týmto článkom povedať?

1. To čo je v nadpise článku
2. Verím na zorganizovanie občianského "spontánneho" protestu, ale iba pod "záštitou" nejakej známej osobnosti
3. Na proteste som nevidel vystúpiť žiadnu osobnosť, ale do role vodcov sa tam minimálne dvaja svojim prejavom dávali.

4. Neviem, komu by v dnešnej dobe protest mohol pomôcť. Očanom určite nie.

Protest PROTI Gorile mi zapadá do scenára zverejnenia GORILY, SaSanky a ďalších "projektov", ktoré ešte prídu a viem určite povedať, že za zverejnením prepisov nebola občianska spoločnosť, ale niekto čo do toho vidí a občan to nebol!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?