Zverejňovanie zmlúv, údajov o faktúrach a objednávkach

Autor: Slavomír Repka | 13.4.2012 o 11:18 | Karma článku: 7,24 | Prečítané:  1083x

V poslednej dobe som trocha prefiltroval údaje štátnych inštitúcii a musím povedať, že je v tom mierne povedané chaos. Je pravdou, že je to dnes lepšie ako v minulosti, ale k jednoduchosti to má veľmi ďaleko. Ešte stále je vidieť na veľa portáloch  záujem buď vyhľadávanie sťažiť na maximálnu možnú mieru, alebo zjednodušiť a zlacniť na viac ako maximálnu možnú mieru. Keďže som našiel aj zaujímavé a jednoduché zverejnenie povinných údajov podľa zákona č. 382/2011, rád by som vám ukázal, ako sa to dá zabezpečiť a zprehľadniť.

Nebudem ukazovať, kde je to ťažkopádne, kde sa to snaží niečo skrývať, prípadne kde to má pôsobiť odstrašujúco, ale budem sa venovať práve tomu spôsobu, ktorý sa mne páčil a vyhovuje podľa môjho názoru zákonu, ale hlavne užívateľom.

Pravdepodobne je to systém tvorený adminom, nakoľko sa tam uvádza ja následovná správa:"Zobrazovanie zmlúv, faktúr a objednávok podľa pravidiel platných na r. 2012 je v súčastnosti v stave napĺňania a v testovacej prevádzke. Prípadne návrhy na zlepšenie posielajte na adresu admin((a))sostv.sk. Program je testovaný pod prehliadačmi: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer 9, 8 a 7."

Dobré veci si zaslúžia pochvalu a takto by mal byť chápaný aj tento článok, prípadne ako návrh pre tých, ktorí tento problém potrebujú vyriešiť.

Ako to vyzerá na prvý pohľad:

presro_1.jpg
LINK: http://www.sostv.sk/sk/uradna_tabula/zverejnovanie_z_o_f/

Prehľadné grafické riešenie, kde hore máte filter na roky, zmluvy, objednávky a faktúry. 
Vľavo dole (lupa) je ďalšia vychytávka pre tých, ktorí vedia čo hľadajú, kde si zadávate kritéria podľa vašich požiadaviek (kliknite a vyskúšajte, stojí to za to).

presro2.jpg

Odfiltrujete čo len chcete. Nádherné a jednoduché riešenie.

Po klinutí na ktorúkoľvek položku sa vám otvorí informačné okno so všetkými informáciami a možnosťou si daný dokument otvoriť vo formáte .pdf.

presro_3.jpg

K tomu je potrebné napísať, že vzhľadom na to, že sa mi toto riešenie páčilo, tak som oslovil admina daného webu na vyššie uvedenej adrese, aby mi k programu napísal niečo viac, prípadne čo to ešte vie robiť.
V skratke odpoveď admina (autora):
Daný program je prepojený s denníkom došlej pošty (DDP) a v momente zapísania dokumentu do denníka a vyplnenia potrebných informácií sa tieto povinné dokumenty automaticky zobrazujú na webe. (Toto je zjednodušený môj neodborný popis. Odborné info priamo u admina)

Som presvedčený, že toto je program pre všetky štátne inštitúcie, obecné a mestské úrady.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?