Zverejňovanie zmlúv, údajov o faktúrach a objednávkach

Autor: Slavomír Repka | 13.4.2012 o 11:18 | Karma článku: 7,24 | Prečítané:  1062x

V poslednej dobe som trocha prefiltroval údaje štátnych inštitúcii a musím povedať, že je v tom mierne povedané chaos. Je pravdou, že je to dnes lepšie ako v minulosti, ale k jednoduchosti to má veľmi ďaleko. Ešte stále je vidieť na veľa portáloch  záujem buď vyhľadávanie sťažiť na maximálnu možnú mieru, alebo zjednodušiť a zlacniť na viac ako maximálnu možnú mieru. Keďže som našiel aj zaujímavé a jednoduché zverejnenie povinných údajov podľa zákona č. 382/2011, rád by som vám ukázal, ako sa to dá zabezpečiť a zprehľadniť.

Nebudem ukazovať, kde je to ťažkopádne, kde sa to snaží niečo skrývať, prípadne kde to má pôsobiť odstrašujúco, ale budem sa venovať práve tomu spôsobu, ktorý sa mne páčil a vyhovuje podľa môjho názoru zákonu, ale hlavne užívateľom.

Pravdepodobne je to systém tvorený adminom, nakoľko sa tam uvádza ja následovná správa:"Zobrazovanie zmlúv, faktúr a objednávok podľa pravidiel platných na r. 2012 je v súčastnosti v stave napĺňania a v testovacej prevádzke. Prípadne návrhy na zlepšenie posielajte na adresu admin((a))sostv.sk. Program je testovaný pod prehliadačmi: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer 9, 8 a 7."

Dobré veci si zaslúžia pochvalu a takto by mal byť chápaný aj tento článok, prípadne ako návrh pre tých, ktorí tento problém potrebujú vyriešiť.

Ako to vyzerá na prvý pohľad:

presro_1.jpg
LINK: http://www.sostv.sk/sk/uradna_tabula/zverejnovanie_z_o_f/

Prehľadné grafické riešenie, kde hore máte filter na roky, zmluvy, objednávky a faktúry. 
Vľavo dole (lupa) je ďalšia vychytávka pre tých, ktorí vedia čo hľadajú, kde si zadávate kritéria podľa vašich požiadaviek (kliknite a vyskúšajte, stojí to za to).

presro2.jpg

Odfiltrujete čo len chcete. Nádherné a jednoduché riešenie.

Po klinutí na ktorúkoľvek položku sa vám otvorí informačné okno so všetkými informáciami a možnosťou si daný dokument otvoriť vo formáte .pdf.

presro_3.jpg

K tomu je potrebné napísať, že vzhľadom na to, že sa mi toto riešenie páčilo, tak som oslovil admina daného webu na vyššie uvedenej adrese, aby mi k programu napísal niečo viac, prípadne čo to ešte vie robiť.
V skratke odpoveď admina (autora):
Daný program je prepojený s denníkom došlej pošty (DDP) a v momente zapísania dokumentu do denníka a vyplnenia potrebných informácií sa tieto povinné dokumenty automaticky zobrazujú na webe. (Toto je zjednodušený môj neodborný popis. Odborné info priamo u admina)

Som presvedčený, že toto je program pre všetky štátne inštitúcie, obecné a mestské úrady.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Porážkou Islamského štátu teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci prehrávajú a vracajú sa do svojich domov v Európe.


Už ste čítali?