Ako cirkev požiera vlastné "deti"

Autor: Slavomír Repka | 1.7.2012 o 16:16 | Karma článku: 14,56 | Prečítané:  2964x

Smutná správa sa šíri svetom. Cirkev požiadala o odstúpenie Arcibiskupa Róberta Bezáka. Ešte raz, Cirkev požiadala Arcibiskupa Róberta Bezáka, aby odstúpil. "Svätý otec zostal zarmútený touto situáciou a po dlhom uvažovaní a intenzívnej modlitbe sa rozhodol pre dobro cirkvi požiadať Vašu excelenciu o odstúpenie," písalo sa v prvom liste. Viac v článku Arcibiskupa Bezáka odvolali.

Netajím, že pán bývalý Arcibiskup Róbert Bezák mi bol sympatický. A netajím, že mi bol sympatický od momentu, keď nastúpil do funkcie a snažil sa urobiť poriadok....
(Obľúbeného trnavského arcibiskupa Bezáka nepochopiteľne odvolali z úradu - video, stojí za pozretie trnava-live.sk)

bezak.jpgProblém je, že si neuvedomil, že pri prílišnom upratovaní, keď sa vymetajú všetky pavučiny, klepú všetký staré sedačky a prášia staré koberce víri sa veľa špiny.

Ono to vyzerá, že pri prášení nejakých starých sedačiek a matracov sa začalo prášiť až vo Vatikáne a Vatikán upratovať nechcel. Heslo Vatikánu asi bude, že prach nie je dobre víriť, lebo starší páni astmatici s tým majú problém.

Tak raz a navždy zakázali upratovať. Je jednoduchšie sa modliť ako upratovať, znie heslo Vatikánu.

Problém s Cirkvou mám roky (Nullitas matrimonii - Definitívny rozsudok v prvej inštancii). Už v tejto dobe som sa "zriekol" cirkvi, ale ako stále hovorím Boha mi ONI (Cirkev) nezoberú. Ani odvolaním Pána Bezáka nedosiahli, aby som k Cirkvi ako organizácii mal bližšie. A bohužiaľ takých nás bude viac.

Záver:

Snažím sa vžiť do duše starých Cirkevných hodnostárov, ktorí radi a často hovorili, pán Repka modlite sa, ono sa to vyrieši. (Nevyriešilo!) Ale modlím sa stále, akurát teraz mám problém.

Mám sa modliť za Róberta Bezáka, alebo za Cirkev?

Nevidím dôvod modliť sa za pána Bezáka, lebo som presvedčený, že je to dobrý muž a múdry kňaz.
ALE nevidím dôvod modliť sa ANI za starých Cirkevných hodnostárov, ktorí sa boja upratovania, ale neboja sa BOHA!

Takže budem egoista, budem sa modliť za seba, svojich blízkych a priateľov. Odmietam sa modliť za tých, ktorí sa nesnažia aj o moje dobro!

Pán Bezák, ďakujem. Klobúk dole a hlboká poklona.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?