Všetkým majiteľom kaviarní a reštaurácii. Tak majú vyzerať služby

Autor: Slavomír Repka | 2.2.2013 o 0:19 | (upravené 23.9.2014 o 9:24) Karma článku: 15,99 | Prečítané:  32681x

Venujem sa mystery shoppingu a poznám neutešený stav služieb na Slovensku, preto ma nemôže nechať ľahostajným, ak nájdem službu čo vysoko, ale veľmi vysoko prekračuje zaužívaný štandard. Nedá sa nepochváliť.   Štvrtok večer medzi 17:00 a 18:00 mi obrazne povedané, spadla sánka.

Okolnosti nás doviedli nakupovať do Trnavy a po úspešnom nákupe sme sa rozhodli dať si kávičku. Vybrali sme si jednu kaviareň, vedľa mestskej veže (kde ich je viac), pričom rozhodnutie (ktoré sa neskôr ukázalo správne) padlo na základe kočiara pri dverách, čo evokovalo, že je to nefajčiarský priestor (ja som fajčiar).

Meno a všetko potrebné uvediem v závere,  lebo v čase návštevy som to ani ja netušil a na to čo som tam zažil, neskoršie zistenia vplyv nemali.

Predstavte si sci-fi. Vchádzate do kaviarne, kde Vás veľmi úprimne pozdraví a privíta čašník. Wow! Nájdete si miesto, usadíte sa, prejdete očami prostredie a "nadýchnete" atmosféru. Wow! Odrazu ste niekde v starej Viedni, tmavé kvalitné zariadenie, hromada svetla, všetko má svoje miesto, vonia to práve pomletou kávou a dýcha to atmosférou, ktorú ja poznám iba z filmov, ale páči sa mi.

Dvaja čašníci bez zbytočných pohybov pripravujú zákazky ... Podotýkam,  že ich práca bola neustála,  ale zhon to nebol, skôr absolútna presnosť a efektivita. Dostalo ma, keď chalan za pultom "nemal čo robiť" (nebola objednávka), tak si prácu našiel. Poodsúval nejaké dózy z pod políc a poutieral nečistoty,  ktoré sa pri práci natrúsili.

Toto všetko videli oči mystery shoppera, než nás prišiel obslúžiť druhý kolega.

Prišli sme na kávičku a kávičku sme si aj objednali. Čašník nám veľmi profesionálne ponúkol zákusok,  ale tak, že sa nedalo odmietnuť a zvyšok bol už iba o výbere zákusku. Keď si partnerka odbehla pozrieť výber (ja som makovú štrúdľu videl už počas príchodu ;-)), tak som sa dal trocha do debaty s čašníkom, pričom oceňujem jeho vystupovanie a znalosti. Mať kaviareň,  tak ho chcem mať u seba. Tento človek si dokáže zarobiť na seba, ale aj na majiteľa.

Sci-fi II. Požiadal som o účet, čašník vystavil doklad, vložil ho do štýlovej krabičky a čuduj sa svete ???, nešiel k nám,  ale zamieril si to k dverám. Ostal som zarazený až do momentu, než som pochopil, čo sa deje. Čašník registroval, že z kaviarne odchádzajú tri dámy,  tak im odbehol otvoriť dvere, poďakovať sa za návštevu a popriať pekný večer.  WOW! To isté sa udialo pri našom odchode, otvorenie dverí,  poďakovanie a rozlúčenie. Rozprávka,  wow, neskutočné.

thalmeiner.jpgZáver: Do tejto kaviarne by mali chodiť všetci majitelia kaviarní a reštaurácii, aby pochopili, ako má služba zákazníkovi vyzerať! (Neskromne ;-) , ani ja by som ich lepšie nenaučil)!

Aby táto moja skúsenosť mohla ísť ďalej,  tak uvádzam, že sa jedná o kaviareň THALMEINER v Trnave. Viac o nej Vám napovie priateľ google a hlavne osobná skúsenosť.

PS. Pred odchodom som sa opýtal čašníka na jeho meno, pričom ho táto moja otázka prekvapila. Takže Roman, už vtedy som vedel, že Tvoja práca si zaslúži pochvalu a takýto článok je v mojich silách.

PS II. Oplatí sa s menom tejto kaviarne pogoogliť, urobte to, dozviete sa viac.

použité foto: www.trnava-live.sk

Navštívte aj ODPORÚČAME.EÚ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nápad si priniesli z Ameriky. Dnes pod Tatrami vyrábajú zubné pasty

Pandémia zvýšila záujem aj o ďalšie produkty.

Komentár Zuzany Kepplovej

Koalícia urazených zúfalcov sa hlási

Túto vládu utrápia.

Mesiac hrôzy s Matovičom

V marci sa absolútne všetko točilo okolo osoby Igor Matoviča. Áno, bolo to príšerných, mizerných 31 dní.


Už ste čítali?