Keď plynár má lepšiu províziu za predaj elektriny

Autor: Slavomír Repka | 13.6.2014 o 11:38 | Karma článku: 6,36 | Prečítané:  1087x

V poslednej dobe sme svedkami konkurenčného boja medzi dodávateľmi plynu a elektriny. Otázne je, či je to konkurenčný boj, alebo kartel. Ako obchodník viem, že ak mi niekto šarapatí v rajóne, tak sa snažím aj prostredníctvom úpravy ceny udržať zákazníka. Pozrime sa na jeden prípad veľkej firmy z pohľadu zákazníka.

Oslovil nás obchodník s plynom, že nám ponúka lacnejší plyn a následne sme mailom dostali toto:

Ponuka RWE Gas

Dobrý deň p. XY,

na základe telefonického dohovoru Vám zasielame základné informácie o našej ponuke. Spoločnosť RWE Gas je aktuálne druhým najväčším dodávateľom plynu na Slovensku a vieme Vám ušetriť 8% na dodávkach zemného plynu. 

Na dodávkach v tarife D2 je cena 0, 0378€ bez DPH. Na dodávkach v tarife D3 je cena 0, 0362€ bez DPH. Mesačné poplatky sú zhodné s vašim terajším dodávateľom.

Technicky nie je potrebné nič meniť, plynomer, plynová prípojka aj cena za distribúciu zostávajú rovnaké samozrejme ako aj celá starostlivosť o pripojenie a jeho technická podpora. Celý proces zmeny vybavíme za vás v priebehu 2 mesiacov. 

Keďže sa venujem obchodu a vyjednávanie mám rád ( :-) ), tak som oslovil terajšieho dodávateľa plynu s tým, že ma oslovila konkurencia a pýtam sa ich čo oni ponúkajú.  Naša otázka:

Jasne som napísal, že ma oslovila konkurencia a čudujte sa mi, ale očakával som, že nám ponúknu cenu, ktorú ponúkajú ich obchodníci, ktorí sa presúvajú od dverí, k dverám. Ale prepočítali sme sa.

Odpoveď SPP na  našu otázku

Vážený zákazník,dovoľte nám, aby sme odpovedali na Váš e-mail zo dňa 11.6.2014 . 

Na zákalde Vašej žiaodsti Vám zasielame aktuámne ceny pre kategóriu domácnosť pre požadované tarify D2 a D3.

Tarifa: D2

-fixný mesačný poplatok: 4,98 €-cena za spotrebu : 0,0481 €/kWh-celková cena vrátane prepravných a distribučných poplatkov

Tarifa: D3

-fixný mesačný poplatok: 7,75 €-cena za spotrebu : 0,0462 €/kWh-celková cena vrátane prepravných a distribučných poplatkov

Vážený zákazník, záverom by sme Vám radi ponúkli cenovú úsporu za dodávku elektrickej energie s aktuálnym produktom od našej spoločnosti. Uzatvorením zmluvy získate najvýhodnejšiu cenu elektriny oproti tradičným dodávateľom a garanciu výhodnejšej ceny po celú dobu účinnosti zmluvy. Ďalšie informácie o ponuke elektriny od SPP nájdete na stránke http://www.spp.sk/sk/domacnosti/elektrina/dve-energie-od-spp/.

HA HA HA

Kašlú na nás, že prejdeme ku konkurencii!

Ale nezabudli nám v závere napísať, že: "Vážený zákazník, záverom by sme Vám radi ponúkli cenovú úsporu za dodávku elektrickej energie s aktuálnym produktom od našej spoločnosti. Uzatvorením zmluvy získate najvýhodnejšiu cenu elektriny oproti tradičným dodávateľom a garanciu výhodnejšej ceny po celú dobu účinnosti zmluvy."

Takže priatelia, plynár má lepšiu cenu na elektrinu, obuvník lacnejšie opraví počítač, automechanik vám lacnejšie opraví chladničku, ... Kam to všetko smeruje?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?