Alexej Fulmek a jeho komentár na SME.sk

Autor: Slavomír Repka | 1.1.2015 o 17:20 | Karma článku: 14,32 | Prečítané:  3075x

Som na blogu SME už skoro 10 rokov a nezvykol som sa vyjadrovať ku komentárom, nakoľko komentár je komentár. Ale na Nový Rok napísal komentár generálny riaditeľ môjho SME, z ktorého je cítiť, že má záujem na udržaní si čitateľov.

Pán Fulmek, sledoval som Vašu prácu počas turbulentného obdobia ("opentania") a napíšem, že sa mi vaša práca, ale aj argumentácia páčila a nakoniec aj výsledok, ktorý ste chceli dosiahnuť, ste dosiahli. Netvrdím, že milujem PENTU (Širokého, J&T, Brhela, Poora, ...), ale som si vedomý, že sú to ľudia, ktorí dnes hýbu a aj v budúcnosti budú hýbať Slovenskom a musíme sa naučiť s nimi žiť, podľa pravidla: Väčší pes....!

Takže pán Fulmek, keď máte záujem na zvýšení kreditu SME a celého Petit Press, tak sa na to musíte pozrieť cez vaše delenie buniek.

Z jednej strany je to delenie buniek a z druhej strany je to spájanie buniek. Pre noviny by som napísal je nutné spájanie buniek (jedna bunka - autor článku, druhá bunka - čitateľ). A spájať znamená aj vysvetľovať, ale vysvetľovanie Vám nejde.

A nie iba Vám osobne, ale všetkým redaktorom SME.

Som dlhoročný čitateľ SME a tým pádom aj redaktorov, ktorí teraz odišli, ale to neznamená, že zanevriem na SME iba preto, že niektorí "moji" redaktori "ušli". Chápem (trošičku) aj ich, ale momentálne verím aj Vám. Čas ukáže, či som sa znova raz zmýlil, alebo nie.

Vrátim sa k bunkám, deleniu a spájaniu...

Ak chcete spájať (čitateľa s redaktorom, alebo redakciou) tak musíte zmeniť niekoľko malých detailov na práci vašich redaktorov smerom k čitateľovi. A mali by ste začať u seba. 

Váš článok je zaujímavý, ale v diskusii (1.1.2015 16:00) nevidím argumentáciu, vysvetľovanie. Jednoducho z môjho pohľadu čitateľa mi chýbate ako autor v diskusii. Ak niečo napíšem, tak si za tým stojím a viem to aj odargumentovať. Chápem, že sa nedá diskutovať donekonečna, ale mali by ste si nájsť čas, aby ste v "mienkotvorných" článkoch argumentovali. Jednoducho, aby ste tam boli

V opačnom prípade to vyzerá IBA ako "Vaša pravda" a názor čitateľa je Vám ukradnutý. A v tomto duchu sa nesie aj diskusia, "SME má pravdu a punktum"!

Jednoducho napísané. Ak napíše redaktor "mienkotvorný" článok, mal by vliezť aj do diskusie, tzv. ísť s kožou na trh.

A druhú vec, ktorú by som zmenil na komunikácii v rámci Sme, je komunikácia "interná". Keď sa ja ako bloger sťažujem, alebo iba upozorňujem na niečo, tak sa vždy identifikujem svojim prihlásením. Vždy som konkrétny človek s konkrétnym menom, ale odpoveď mi príde (občas ani nepríde), ale podpis je vždy "admini".
Pripomína mi to schovávanie za inštitút "kolektívnej viny", čo sa mi nezdá korektné k blogerovi, ale ani čitateľovi.
Ako príklad uvediem české blogy na idnes.cz, kde to nerobia anonymne.

príklad: 
 

Prajem veľa úspechov a určitú dobu budem sledovať vašu prácu a prácu neopentaných. Víťazstvo je iba v rukách redaktorov.
Sám som zvedavý, kto z vás (ne)opentaných v mojich očiach vyhrá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?