Lex Váhostav, ďalší tunel z dielne premiéra Fica

Autor: Slavomír Repka | 12.4.2015 o 15:30 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  1773x

"Lex Váhostav nemusí byť na účet daňových poplatníkov. Môže byť z jeho budúcich ziskov. V prípade, že by táto firma v budúcnosti ešte niečo robila, by jej štát strhával peniaze a vracal ich veriteľom," vysvetlil Fico. Píše sa v článku: Robert Fico nevylučuje špeciálny lex Váhostav. Bohužiaľ Váhostav, by už nemal mať v budúcnosti žiadne zisky a nie ešte zisky garantované vládou.  

Váhostavu štát platil a Váhostav svojim dodávateľom neplatil, aj keď prostriedky na to mal. Subdodávatelia štátu odvádzali DPH a štát im za ich dodržiavanie zákona o DPH nechal na holičkách.

Okrem toho im ešte hovorí, že robte na Váhostav a dostanete svoje peniaze späť... Nesľuboval im toto v minulosti už Váhostav? A majú čo? Je istota, že sľuby vlády budú dodržané?

Áno existuje jediná istota, že v prípade subdodávateľov budú musieť zaplatiť štátu DPH. Toto sú sľubované istoty SMER-u.

Lex Váhostav, ako ho popisuje premiér, nie je o GARANCII navrátenia peňazí subdodávateľom (za prácu, ktorú vykonali), ale je o GARANTOVANÍ Váhostavu, že bude dostávať od štátu zákazky.

Nerobím v oblasti stavebníctva, takže presne neviem ako to tam funguje, ale som presvedčený, že pokiaľ sa nenájdu subdodávatelia pre Váhostav, tak Váhostav nič nepostaví. Ak nič nepostaví, tak tá práca zostane neurobená pre inú firmu a Váhostav v tom momente skrachuje. A následne subdodávatelia majú možnosť za dohodnuté ceny realizovať subdodávky vo svojom odbore pre iného generálneho dodávateľa.

A nepíšem o "schránkach", ktoré stoja za, pred a okolo Váhostavu a podieľajú sa na ďalších megaprojektoch v rámci Slovenska.

Lex Váhostav by sa mal čo najrýchlejšie zmeniť na EX Váhostav.

Krach firiem je tiež znakom zdravého podnikateľského prostredia.

Váhostav by už nikdy nemal dostať štátnu zákazku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?