Ficove preferencie a štrajky zdravotníkov a učiteľov

Autor: Slavomír Repka | 26.1.2016 o 12:10 | (upravené 27.1.2016 o 15:27) Karma článku: 14,87 | Prečítané:  3125x

Blížia sa voľby a čuduj sa svete, tento čas využili zdravotníci a učitelia na boj o svoje postavenie. Veľa ľudí ich za toto načasovanie kritizuje, ale z podstaty štrajku, neexistuje lepší čas na tlak.

Ale. Tlak musí vychádzať z „masy“ štrajkujúcich a hlavne štrajkujúci si musia nakloniť na svoju stranu verejnú mienku, to znamená obyvateľov, voličov.

Zatiaľ tomu tak nie je a je to zlé. Zlé pre zdravotné sestry, zlé pre učiteľov, zlé pre rodičov, zlé pre nemocných, ...

Viete si odpovedať, pre koho je to dobré? Položili ste si takto otázku?
Klasickú otázku z Pelišek: "Komu tím prospejete“?

Ak ste rodič, tak sa opýtajte, chcete aby vaše deti učil frustrovaný učiteľ, ktorý po smene v škole musí kvôli rodine utekať do druhej práce, alebo učiteľ, ktorý po práci môže načerpať energiu v kruhu svojej šťastnej rodiny?
Ak ste nemocný (alebo potencionálne nemocný), tak sa opýtajte, či chcete, aby sa o vás (alebo vášho blízkeho) v nemocnici starala sestra, ktorá už tento týždeň ťahá piatu dvanástku a doma ma choré decko, alebo sestra, ktorá v poslednom týždni neporušila zákonník práce, ohľadom povinnosti odpočinku medzi smenami.
Vodič kamiónu musí po určitej dobe jazdy povinne odpočívať, ale sestra, ktorá vám bude pichať infúziu „ide už tretí deň za sebou“ na plný výkon.
Zabudnite, že ide na plný výkon, neide, nedá sa to! Ona sa síce snaží, ale donekonečna sa bez chýb nedá ísť.

Čo ak vy, alebo váš blízky bude mať práve smolu na preťaženú sestru? Bude IBA sestra zodpovedná, za fatálnu chybu, alebo aj vy, že ste jej nepomohli v čase keď bojovala aj za vás?

Pracujem v oblasti mystery shoppingu (wikipedia) a vidím, že okolo nás sa ako mor šíri ľahostajnosť. Ľudia sú ľahostajní k svojej práci, zamestnávatelia sú ľahostajní k svojim zamestnancom (a naopak), rodičia sú ľahostajní k problémom učiteľov a zároveň sme ľahostajní k iným povolaniam, lebo si naivne myslíme, že sa nás to netýka.

Učiteľské remeslo sa nás netýka do doby, než nám decko „neujde“ k drogám, lebo sme ho my rodičia, ale ani dobrý učiteľ nedokázali namotivovať správnym smerom.
Zdravotnícke remeslo je nám ukradnuté až do doby, keď ležíme v nemocnici a nemáme silu niečo zmeniť, lebo sme v nemocnici.

Teraz, keď silu máme, tak môžeme pomôcť zdravotníkom, učiteľom a tým čo o našu pomoc stoja.
Ľudia, zahoďme ľahostajnosť a prejavme podporu štrajkujúcim.

A potom sledujte, ako sa všetko začne meniť. Politici sa okamžite pripoja, akonáhle zaregistrujú podporu verejnosti. Preferencie niektorých výrazne klesnú a iných narastú.
Okrem toho sa táto "bojovnosť" prenesie aj na masu ľudí, ktorí "z princípu" odmietajú chodiť voliť, lebo sa nič nezmení. Akonáhle sa niečo začne meniť, zmenia aj oni svoj postoj. Pred dávnymi rokmi toto zdokumentoval Gustav Le Bon v knihe Psychológia davu.

Vyskúšajme to!

A prestaňme, si nahovárať, že nie sú peniaze. V každom odvetví, ak sa zrušia IBA blbé tendre na „informatizáciu“, ktoré nič neprinesú, tak tieto odvetvia/odbory ožijú!

A zabudnite, že dnešné štrajky sú o platoch a peniazoch.

Dnešné štrajky sú o našej budúcnosti, o budúcnosti našich detí!


Definícia štrajku na wikipedii

Mystery shopping v službách

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?