Pochopte konečne, že Sulík vládu nepovalil. Bol to Fico

Autor: Slavomír Repka | 1.2.2016 o 15:53 | Karma článku: 11,00 | Prečítané:  1830x

V posledných dňoch som si prečítal SMS komunikáciu medzi Sulíkom a Radičovou v posledných sekundách (minútach) jej vlády. Strašné čítanie, ale ešte strašnejšie nepochopenie vzniknutej situácie zo strany politika.

Ospravedlňujem sa za posledné slovo v perexe "politik". Bohužiaľ politik by sa v danej situácii rozhodol ináč. Tým chcem povedať, že Richarda Sulíka nepokladám za politika, ale pokladám ho za človeka, ktorý sa v časoch minulých dokázal správne rozhodnúť, ale to bol biznis. Takže asi tam je jeho parketa.

Ak si volič SaS, ak si liberál, ak si obdivovateľ Richarda Sulíka, prečítaj si tento článok a snaž sa pochopiť môj pohľad na vec. Ak ho nepochopíš, beriem to na seba, že som Ti to nedokázal dobre vysvetliť. Moja chyba.

"Program SaS sa javí vcelku seriózne (to čo bolo odprezentované), zakladatelia strany sú ľudia šikovní, ktorí už vo svojom živote dokázali dosť, nakoľko sú, ako sa hovorí "za vodou". Sulík ako líder Sas je inteligentný, vie čo chce (tu nemám istotu, či to myslí vážne), ale ..."
Tieto slová som napísal tu na blogu SME 12.1.2010 v článku, ktorý má čítanosť cca 20 000.

A posledné články mi dávajú za pravdu aj dnes o 6 rokov neskôr.

V predchádzajúcich voľbách bolo hlavné volebné motto SaS asi takéto (parafrázujem): Zabránime Ficovi vládnuť!

A čuduj sa svete Fico nám tu vládne už 6 rokov v kuse a vyzerá to, že ešte 4 bude.

Do týchto volieb ide SaS s vedľajším volebným mottom (parafrázujme): Zabráňme prepadnutiu volebných hlasov!

Bude strašné a potupné sledovať, ako prepadne skoro 5% hlasov SaS v prospech tých, čo sa do parlamentu dostane.

Ale vráťme sa k Sulíkovi. V článku, ktorý som spomínal vyššie "kritizujem" Sulíka, za to, že pustil do médií osobný rozhovor s Dzurindom pred voľbami. Zdalo sa mi to vtedy neslušné a dnes sa mi znova zdá neslušné púšťať do médií SMS s Radičovou.
Zdá sa mi to presne tak isto neslušné, ako keď si Matovič nahral Procházku a "podhodil" to verejnosti. Viete, niekto z vás povie, že toto sa porovnávať nedá.

Máte pravdu, ani malá krádež sa nedá porovnávať s veľkou krádežou, ale obe sú krádeže!

Sulíkovi v poslednej dobe, ako sa hovorí "ide karta". Jedna vec sú Radičovej SMS-ky, ale druhá, podstatne horšia vec sú jeho "liberálne" vyjadrenia...
Mám pocit, že SaS sa deklaruje ako liberálna strana. Som skôr konzervatívec, ale prečítal som si na wikipédii definíciu "liberála" a čuduj sa svete je tam aj niečo takéto: "V dnešnej dobe by sa dal základný postoj k liberalizmu charakterizovať mottom "Ži a nechaj žiť". Diskusia prebieha hlavne v oblasti toho kde končí sloboda jednotlivca a začína verejný záujem spoločnosti pre ktorý je potrebné sa časti slobody vzdať. Často sa zdôrazňuje aj zásada nediskriminácie, na základe predsudkov. Jednotlivé smery a prúdy liberalizmu sa viac menej zhodujú v prístupe k otázkam osobnej slobody jednotlivca. Odlišnosti nachádzame hlavne v prístupe k ekonomickým otázkam. Preto dnes môžeme deliť liberálov hlavne podľa viac ľavicovej alebo pravicovej ekonomickej orientácie."

A potom si prečítam na webe www.sulik.sk toto: "Nechcem žiť v spoločnosti, kde sa narodí viac moslimských detí ako nemoslimských"

Nechápem, ako môže niekto toto napísať a zároveň sa vydávať za liberála?

Pardón, chápem, práve som si spomenul, že na Slovensku je to bežné. My tu máme aj birmovaného komunistu, tak prečo by sme nemohli mať leberálneho xenofóba. (Nadsázka).

Takže, priatelia, čitatelia, trollovia a hejteri, ja končím dnes a SaS končí s voľbami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?